Klienti stavebních spořitelen se dočkají loňského státního příspěvku

Klienti stavebních spořitelen dostanou nejpozději zítra na účty dotaci ke stavebnímu spoření. Stát na ni vyplatí za loňský rok 15,4 miliardy korun. Ministerstvo financí slíbilo, že pošle stavebním spořitelnám peníze už dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny, česká měna | Foto: Jan Rosenauer

"Modrá pyramida připíše státní podporu na účty klientů ještě v ten samý den, kdy ji obdrží, takže dnes," říká mluvčí Hana Vaněčková.

Stavební spořitelna České spořitelny to podle Zdeny Blechové stihne až zítra. "Stavební spořitelna České spořitelny připíše zálohy státní podpory na účty svých klientů hned následující den, to je 22. dubna. Dělá to již standardně v tomto termínu."

Stavební spořitelny tak klientům připíší peníze dříve, než jim ukládá platný zákon. Zatím na to oficiálně totiž mají měsíc. Poslanci už ale mají na stole novelu, která stanoví, že peníze na účty klientů musí peněžní ústav převést následující den, kdy dotaci od státu obdrží.

Lenka Šumová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme