Klienti Tomi Tour, kteří sami stornovali zájezd, nedostanou odškodné

Přes tři tisíce klientů zkrachovalé cestovní kanceláře Tomi tour už požádalo o odškodnění slovenskou pojišťovnu Union. Ta upozorňuje, že přijímá pouze originály dokladů o zaplacení zájezdu a originál smlouvy s cestovní kanceláři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jedna z klientek u pobočky CK Tomi Tour

jedna z klientek u pobočky CK Tomi Tour | Zdroj: ČTK

Odškodnění se však nevztahuje na klienty, kteří na základě negativních informací o Tomi Tour svůj zájezd sami stornovali. Českému rozhlasu to řekla mluvčí pojišťovny Union Judita Smetanová:

"Na ně se pojistné nevztahuje. Doporučujeme jim, aby rozdíl mezi cenou zájezdu a storno poplatkem uplatnili soudní cestou."

Pojišťovna Union zatím neví, do jaké výše odškodní zbývající klienty. Doposud totiž neobdržela od zkrachovalé cestovní kanceláře údaje o počtu prodaných zájezdů.

To je přitom zásadní informace pro vyčíslení škod. Proto členka představenstva pojišťovny Union Elena Majéková nedokáže říct, zda-li budou klienti odškoděni ve stoprocentní výši:

"Od prvního dne, kdy přišlo oznámení o insolventnosti, jsme o to žádali už čtyřikrát. Podle posledních informací na tom Tomi Tour začala pracovat. Je tedy těžké říct, kdy se dají informace od nich očekávat."

Tomi Tour byla pojištěná do výše necelých 250 milionů českých korun. Jestliže ale škoda tuto částku přesáhne, klienti budou odškodění jen částečně.

Přečtěte si také:
Tomio Okamura: Václav Fischer věděl o problémech Tomi Tour déle než rok
Krach Tomi Tour se dal podle odborníků předpokládat
Malé cestovní kanceláře můžou přijít kvůli zkrachovalé Tomi Tour o klienty
Zkrachovalou Tomi Tour vyšetřuje policie
V Česku jsou zpět první klienti zkrachovalé Tomi Tour
CK Tomi Tour končí, v zahraničí zůstávají tisíce jejích klientů

Ľubomír Smatana, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme