Klíma si havárii stíhaček nedokáže vysvětlit

Včerejší havárii dvou letadel MiG- 21 na Havlíčkobrodsku nezpůsobilo podle velitele českých vzdušných sil Ladislava Klímy chybné navedení letounů. Proč 35 kilometrů od letiště sestoupila obě letadla tak nízko, že narazila do země, si zatím Klíma nedovede vysvětlit. Výsledkem havárie je smrt dvou zkušených pilotů ze základny taktického letectva v Čáslavi, kteří byli vyčleněni pro potřeby Severoatlantické aliance.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klíma potvrdil, že se jednalo o modernizované Migy 21 určené pro síly NATO a piloti prováděli nácvik na cvičení NATO, které v tomto týdnu probíhá na našem území. Armádní vyšetřovací komise, která se snaží objasnit okolnosti úterní havárie, má k dispozici i černé skříňky z obou strojů a už dnes večer by mohlo být známo, zda z nich bude možné něco vyčíst.

Letadla se zřítila v úterý dopoledne do vojenského prostoru, nedaleko muničního skladu. Nebezpečný prostor leží podle velitele vzdušných sil na přistávací ose letiště Čáslav a letadla jej tudíž nemohou oblétnout.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme