Aktivisté z Kliniky se na úkor státu neobohacovali. Soud rozhodl, že 360 tisíc doplácet nemusí

Stát prohrál u odvolacího soudu spor s aktivisty z pražské Kliniky. Městský soud v Praze rozhodl, že skupina nemusí platit Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových 360 tisíc korun za neoprávněné užívání domu na pražském Žižkově. Stát peníze požadoval, protože se podle něj aktivisté bezdůvodně obohatili.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Centrum Klinika na Žižkově

Centrum Klinika na Žižkově | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Obvodní soud pro Prahu 3 loni v listopadu nepravomocně žalobu zamítl. Soudkyně rozhodla, že se aktivisté neobohatili bezdůvodně na úkor státu. Proti tomu se Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových odvolal.

Zástupci Kliniky upozorňovali na to, že stát se svým majetkem nenakládá dobře a objekt, v němž centrum sídlí, pod správou státu několik let chátral. Kritizovali i plánovanou rekonstrukci.

Klinika pořádá přednášky, koncerty, dílny či jazykové kurzy, zaměřuje se také na pomoc migrantům. V minulosti se stala terčem útoku žhářů zřejmě ze strany extremistů, policie však případ odložila kvůli nedostatku důkazů. V objektu byla také několikrát nahlášena výbušnina, nikdy se žádná nenašla.

Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme