Klub US-DEU posílil poslanec Petr Kott

Poslanec Tomáš Vrbík dnes oficiálně oznámil předsedovi Poslanecké sněmovny Lubomíru Zaorálkovi, že v pátek opustí poslanecký klub Unie svobody-DEU. Ke stejnému kroku se chystá i jeho kolega Marian Bielesz. Řady unionistických poslanců naopak rozšířil bývalý poslanec ODS a později nezařazený Petr Kott.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Kott | Foto: Poslanecká sněmovna

Radiožurnálu to potvrdil předseda klubu US-DEU Karel Kühnl. "Pan poslanec Kott mě požádal oficiálně dopisem o jednání a o přijetí do klubu Unie svobody; my jsme o tom měli jednání poslaneckého klubu a po důkladné diskusi jsme se rozhodli, že každý si zaslouží druhou šanci - když mu ji nedá ODS, dáme mu ji my. Stručně řečeno jsme ho do klubu přijali."

Pokud stejně jako Tomáš Vrbík opustí klub i Marian Bielesz, budou muset unionisté hledat ještě jednoho poslance, aby jejich klub mohl dále existovat. K tomu je potřeba minimálně deseti členů.

Petra Kotta, tehdy ještě poslance ODS, loni na podzim vyloučilo místní sdružení občanských demokratů v Doksech ze strany. Své kolegy popudil tím, že se koncem září při jednání sněmovny opil a nezúčastnil se důležitého hlasování o reformě veřejných financí. Poslanecká frakce ho opakovaně vyzvala ke složení mandátu, což Kott odmítl, a klub ODS nakonec opustil.

Milada Richterová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme