Kluci zlatí, dávají dva miliony do fotbalu, říká Pelta v odposleších. Podle policie z dotací těžil Jablonec

Podle policistů měl bývalý předseda Fotbalové asociace České republiky Miroslav Pelta rozdělovat peníze na sport tak, aby z toho těžil jeho klub. Firmy, které Jablonec sponzorovaly, získávaly zakázky placené z evropských dotací. Vyplývá to z odposlechů, které ocitoval server Seznam Zprávy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Pelta ještě jako šéf FAČRu | Foto: Filip Jandourek

Jak upozorňuje server Seznam Zprávy, měly zakázky na nová hřiště získávat firmy sponzorující Peltův FK Jablonec.

V lednu se podle serveru k bývalému šéfovi českého fotbalu dosta e-mail zaslaný jihomoravskou společností Prostavby, která mimo jiné buduje sportovní hřiště. Jeden z představitelů společnosti v něm údajně upozorňoval ostatní firmy, na jaké zakázky se v budoucnu chystají.

Dotační aféra: Pelta s Kratochvílovou vybírali členy komise, která rozdělovala peníze

Číst článek

„Rozumíš mi, takhle to není dobře, když to dělají ty lidi, to jsou debilové, chápeš?" cituje Peltovu reakci na e-mail zpravodajský portál. Slova prý pronesl v pronajatém bytě, ve kterém se scházel s náměstkyní ministryně školství Simonou Kratochvílovou. Podle policie společně řešili, jak rozdělí skoro půlmiliardu korun určenou na podporu sportu.

"Kluci zlatí"

Za dotační machinace policie v květnu Miroslava Peltu i Simonu Kratochvílovou zatkla a nahrané odposlechy patří mezi důkazní materiály v probíhajícím stíhání.

„Podle detektivů (Pelta) porcoval dotace tak, aby vyhověl stavebním firmám a také svému fotbalovému klubu v Jablonci," píše server Seznam Zprávy.

A dodávají, že Pelta na jedné z nahrávek, říká, že jistým lidem musí dotaci (anebo zakázku z ní plynoucí) určitě přiřknout. Protože jsou to „kluci zlatí", kteří mu „dávají dva miliony do fotbalu".

V textu se také pracuje s informací, že Pelta policistům do protokolu řekl, že žádné dotace neovlivňoval. Mělo jít o běžné lobbování za peníze pro fotbal.

dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme