Prodavačka z knihkupectví sdílela na sociálních sítích rasistický komentář. Firma ji propustila

Prodavačka jablonecké prodejny knihkupectví Kanzelsberger napsala v listopadu na twitteru několik rasistických poznámek. V neděli je na svém účtu sdílel Daniel Hůle z Člověka v tísni a v příspěvku označil i firmu, ve které žena pracuje. Společnost se druhý den rozhodla prodavačku propustit. „Zachovala se neslučitelně s lidským přístupem, nemůže urážet svoje kolegy,“ řekla pro iROZHLAS.cz vedoucí marketingového oddělení Jana Kmuníčková.

Praha/Jablonec nad Nisou Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„I procházka po brněnském Cejlu mi byla příjemnější než zaučovat v práci cikánku,“ napsala žena, která vystupovala na twitteru Tereza Bart. S rasistickými urážkami pokračovala i v komentářích pod příspěvkem. „Každý přece ví, že normální barva je bílá,“ dodala.

Účet, který žena používala, už neexistuje, ale poté, co její poznámky sdílel v neděli na svém účtu i Daniel Hůle z Člověka v tísni, se příspěvek začal šířit po sociálních sítích. Ten v tweetu zároveň označil i knihkupectví Kanzelsberger s otázkou, jestli jim takové chování „přijde normální“.

Firma se od názorů své bývalé prodavačky distancovala. „Nebylo to vyjádření firemního postoje k menšinám,“ řekla redakci Kmuníčková s tím, že prodavačka už v knihkupectví nepracuje a ani s ním není v kontaktu.

dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme