Koalice chce společného kandidáta na ombudsmana

Strany vládní koalice budou hledat nástupce Otakara Motejla ve funkci veřejného ochránce práv společně. Po pracovním obědě u prezidenta Václava Klause to řekl premiér Petr Nečas. Podle předsedy vlády postup, kdy se na jménu ombudsmana strany dohodnou, vychází z koaliční smlouvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda vlády Petr Nečas (ODS) | Foto: Tomáš Adamec

„My chceme naplnit koaliční dohodu, která byla udělána v době podepisování koaliční smlouvy, kdy jsme chápali, že předchozí volba ombudsmana byla spuštěna ještě před uzavřením koalice. My jsme se tam dohodli, že najdeme společného kandidáta a i o tomto kroku jsem pana prezidenta informoval. My chceme naleznout prostor pro koaliční dohodu v této věci,“ řekl Petr Nečas.

Přehrát

00:00 / 00:00

O kandidátech na ombudsmana mluvil na Rádiu Česko senátor a předseda senátorského klubu ODS Tomáš Julínek.

To, že koalice chce nominovat jednoho společného kandidáta, potvrdil i senátor a předseda senátorského klubu ODS Tomáš Julínek: „Je snaha se shodnout na koaličně podporovaném kandidátovi a koaliční schůzka bude probíhat až zítra. Senátoři tím nejsou omezeni v nabídkách, žádná přihláška nebo nominace zatím neproběhla, takže nemohu sdělit jména.“

Podle Julínka by společný postup vládních stran měl zajistit zvolení koaličního kandidáta a mělo by se tak předejít dalšímu nezdaru. Julínek navíc naprosto odmítá, že by takovým kandidátem mohla být dříve nezvolená Anna Šabatová.

Václava Marešová, Lenka Rafaelová, Petr Nosálek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme