Koalice dává Věcem veřejným čas na vysvětlení kauzy Škárka

Věci veřejné mají ještě čas na to, aby vysvětlily kauzu kolem peněz pro poslance Jaroslava Škárku. Premiér Petr Nečas jim zatím nechce dávat "ultimáta". Kauza je podle něj ale vážná a Věci veřejné ji musí přesvědčivě vysvětlit veřejnosti i koaličním partnerům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Škárka vyslovil názor na kauzu ProMoPro | Foto: Šárka Ševčíková

Mstopředseda ODS a ministra spravedlnosti Jiří Pospíšil řekl, že včerejší vysvětlení ministra Víta Bárty ke kauze Škárka pro něj není dostatečné.

„VV se k tomu budou muset znovu postavit a vysvětlit to lépe. ODS rozhodně nebude strkat hlavu do písku a říkat, že se nic neděje. Nechceme někoho lacině vyzývat k odstoupení, ale chceme dát našim partnerům z VV prostor k tomu, aby se sami pokusili problém vyřešit,“ uvedl Pospíšil.

Podle ministra financí a místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska má nejmenší vládní strana čas na vysvětlení do pátečního večera. Právě do pátku mají o situaci jednat i poslanci Věcí veřejných.

Podle informací některých médií ale už ODS sonduje, kolik poslanců Věcí veřejných by případně podpořilo vládu bez ministra dopravy a faktického lídra Víta Bárty.

Igor Maňour, Tomáš Pavlíček, Tereza Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme