Koalice: Firmy by neměly rozdělovat peníze z hazardu

Obcím by měly zůstat příjmy za hrací automaty a videoloterijní terminály. Myslí si to Věci veřejné s tím, že o penězích z hazardu by neměly rozhodovat hazardní firmy. Rozdělovat 30 procent na takzvaně veřejně prospěšné účely jim umožnila Poslanecká sněmovna, která prosadila jinou dohodu, než na které se původně domluvila koalice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr financí Miroslav Kalousek | Zdroj: ČTK

Podle předsedy Věcí veřejných Radka Johna by už stát takovým způsobem neměl přicházet o peníze.

.„Vylučuji, že by organizátoři hazardu nadále rozdávali nějaké peníze. To, co se tady dělo 20 let, už se dít nebude. Tento stát přišel o více než 100 miliard a umožnil majitelům hazardních podniků získávat politický vliv a lobbovat přerozdělováním peněz, a na tom je shoda celé koalice,“ uvedl John.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výstupy ze schůzky K9 shrnula ve Stalo se dnes Květa Moravcová

Podle Johna by také měly obcím zůstat příjmy za hrací automaty a terminály.

Místopředseda TOP 09 a ministr financí Miroslav Kalousek ale upozornil na to, že v následujících dnech rozhodne o pravidlech zdanění hazardu levicový senát.

„Nelze hovořit o žádné pevné dohodě a o žádném pevném postupu, protože teď nedrží kartu v ruce vládní koalice, teď jí jednoznačně drží v ruce Senát. A my potom můžeme zvažovat, zda společně podpořit nebo nepodpořit jeho změny. Ale jaké změny Senát odsouhlasí, to budeme vědět ve čtvrtek,“ řekl Kalousek.

ČSSD, která má v Senátu většinu, chce podpořit jiný způsob rozdělení odvodů z hazardu tak, aby na něj neměly vliv loterijní společnosti. Zajistit chce také peníze pro sport.

V úterý bude o pravidlech zdanění hazardu jednat senátní hospodářský výbor, ve čtvrtek Senát.

Květa Moravcová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme