Koalice nepodpoří parlamentní komisi ke korupci v armádě

Vláda nepodpoří vznik parlamentní komise, která by vyšetřovala korupci při zakázkách na ministerstvu obrany. Dohodli se na tom lídři ODS, TOP 09 a Věcí veřejných. Zřídit komisi chce opoziční ČSSD.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr Karel Schwarzenberg (vlevo) a premiér Petr Nečas před jednáním vlády ČR

Ministr Karel Schwarzenberg (vlevo) a premiér Petr Nečas před jednáním vlády ČR | Foto: Tomáš Adamec

Věci veřejné uvedly, že se sociálními demokraty o její podobě budou jednat. Koaliční dohoda jde ale proti tomuto záměru. Šéf sněmovního klubu TOP 09 Petr Gazdík po jednání uvedl, že koaliční poslanci by neměli hlasovat ani pro mimořádnou schůzi na toto téma, kterou ČSSD také požaduje.

Ministr vnitra Radek John při vyšetřování armádních zakázek spolupracuje se státním zastupitelstvím. To před několika dny zřídilo vlastní komisi, která má prošetřit postup státních zástupců ve sporných kauzách.

John se chce osobně zasadit, aby vznikl přehled, kdo a z jakých důvodů v minulosti zastavil vyšetřování podezřelých armádních obchodů. Ministr obrany Alexandr Vondra řekl, že těmto krokům nerozumí.

„Proč Věci veřejné chtějí jednat o parlamentní vyšetřovací komisi, když jejich předseda ustavil den předtím zvláštní vyšetřovací skupinu jako ministr vnitra, ve spolupráci se státním zastupitelstvím. Tento krok ve mně vzbuzuje dojem, že nevěří tomu, co sám vytvořil,“ podotkl Vondra.

Monika Rybáková, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme