Lavička s popelníkem jako památka na Kuberu. ‚Mám pozitivní i negativní reakce, říká senátor Vystrčil

Předseda ODS Petr Fiala mluvil na sobotním kongresu strany o ambici vyhrát příští sněmovní volby. Takový cíl je reálný i podle místopředsedy ODS a senátora Miloše Vystrčila. Podle něj možností, jak toho dosáhnout, je například koaliční spolupráce. „Ale to teprve ukáže čas,“ říká. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu také mluvil o svém nápadu na pietní lavičku za Jaroslava Kuberu.

DVACET MINUT RADIOŽURNÁLU Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Vystrčil | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Podle stranických preferencí je ODS někde kolem poloviny toho, co má hnutí ANO. Je opravdu reálné, aby ODS vyhrála příští volby?

„Musíme se o to zejména ze všech svých sil snažit… Věřím tomu, že jsem schopni za ty dva roky tak činit a že to třeba povede k tomu, že porazíme ANO ve volbách, nebo když ho neporazíme, tak konstelace může být taková, že přesto budeme vládní stranou a budeme mít premiéra,“ vysvětluje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Co čeká ODS od letošních krajských voleb? A svědčí o vnitřní síle strany nezvolení jediné kandidátky na funkci první místopředsedkyně?

Ještě před sněmovním volbami ale Česko čekají krajské volby. Co bude úspěchem pro ODS? Podle Vystrčila především hejtmanské pozice alespoň ve dvou, třech krajích, minimálně v jednom.  

„Druhým cílem je vyzkoušet si, jak by mohly fungovat některé koalice,“ vyzdvihuje s tím, že právě to může být test pro velké volby v roce 2021.

Zároveň nijak netlačí na regionální lídry ODS ke spolupráci s jinými stranami. „Pokud se regiony dohodnou, tak to budeme respektovat, synergický efekt vyvolat není jednoduché, lidé si musejí sednout a programy musí být kompatibilní. Pokud tomu tak není, tak je třeba lepší kandidovat odděleně,“ vysvětluje.

Pietní lavička pro Kuberu

Miloš Vystrčil se nechal slyšet, že by chtěl v Senátu instalovat na památku Jaroslava Kubery lavičku s popelníkem. Má tento nápad podporu?

„Mám pozitivní i negativní reakce od veřejnosti… Věřím, že to vyvolá asociace i takové, že se bude o Jaroslavu Kuberovi mluvit i jako o obhájci tržního prostředí, obhájci demokracie, svobody, vlády práva, že to je připomínka, kterou on si zaslouží,“ nastiňuje.

Tomáš Pancíř, Prokop Havel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme