Koalice se na zvýšení platů učitelů nedomluvila, odbory hrozí stávkovou pohotovostí

Vláda bude o zvýšení platů učitelů a dalších zaměstnanců dál jednat. Na schůzce v Lednici na Břeclavsku se totiž koalice nedomluvila. Všechny strany ale potvrdily, že chtějí mzdy učitelům zvýšit. Neví ale, odkud peníze vezmou.

Lednice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Bohuslav Sobotka | Foto: Václav Šálek | Zdroj: ČTK

Školské odbory minulý týden avizovaly, že vyhlásí stávkovou pohotovost, pokud se koalice v pondělí nedohodne na navýšení platů od listopadu.

Bohuslav Sobotka za ČSSD deklaroval, že trvá na zvýšení platů o 15 procent učitelům a o deset procent ostatním státním zaměstnancům, ale i hasičům a policistům.

Větší ochrana učitelů nebo povinná výuka plavání. S novým školním rokem přichází i řada změn

Číst článek

Řekl také, že tento týden využije k tomu, aby zrevidoval nečerpané rezervy ministerstev, kde by bylo možné peníze vzít. Zopakoval také, že nechce navyšovat již avizovaný padesátimiliardový schodek státního rozpočtu.

Richard Brabec z hnutí ANO po schůzce řekl, že by rád učitelům i ostatním přidal, ale nebylo by seriózní něco slíbit, když ví, že prostředky ve státním rozpočtu na to nejsou.

Avizované navýšení i ministr financí Ivan Pilný za ANO vyčíslil na 25 miliard ročně, zatím ale neví, kde je vzít.

Štěpánka Kadlečková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme