Koalice zahájila kampaň za přímou volbu hlavy státu

Petiční kampaň za přímou volbu prezidenta odstartovala v Pardubicích Koalice Unie svobody-DEU a KDU-ČSL. Do červnových parlamentních voleb by unionisté a lidovci chtěli pro tento záměr získat podporu stovek tisíc lidí. Jako první svůj podpis připojila předsedkyně US-DEU Hana Marvanová, druhý se na petiční arch podepsal šéf lidovců Cyril Svoboda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

H. Marvanová a C. Svoboda | Foto: Michal Kamaryt

"Když si lidé uvědomí, že když se do toho vloží a budou zavedení přímé volby prezidenta požadovat, že je to splnitelný cíl, protože novela Ústavy je připravena, naši senátoři ji hodlají v těchto dnech předložit do Senátu tak, aby se ten návrh mohl v parlamentu projednávat hned po volbách", uvedla o smyslu petiční akce Hana Marvanová.

Přehrát

00:00 / 00:00

H. Marvanová o petiční kampani

Dnes v Pardubicích byl ale zájem veřejnosti spíše vlažný a slavnostnímu odhalení billboardu s nápisem Jsme pro přímou volbu prezidenta - ještě není pozdě tleskali převážně přítomní členové republikového výboru Unie svobody. Během první hodiny po zahájení kampaně petici podpořilo necelých šest desítek občanů.

Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme