Koalice zamítla schůzi k armádním zakázkám i Lesům ČR

Opozice ve sněmovně neprosadila svůj požadavek na svolání mimořádné schůze o komisi k armádním zakázkám. Stejně dopadl i záměr vyvolat jednání o situaci ve státním podniku Lesy České republiky. Odmítnutí se čeká i u dalších schůzí, které nechala ČSSD svolat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vedení ČSSD ve sněmovně | Zdroj: ČTK

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka Radiožurnálu řekl, že pokus o svolání mimořádných schůzí je součástí opoziční obstrukční taktiky.

„To, že jsme svolali 4 schůze, tak zčásti také souvisí s tím, že se snažíme oddálit co nevíce hlasování o takzvané důchodové reformě o zvýšení DPH, o Drábkově sociálním balíčku, protože proti těmto návrhům zde sociální demokracie uplatňuje taktiku obstrukce,“ vysvětlil Sobotka.

ČTĚTE TAKÉ: Maratón sněmovny pokračuje mimořádnými schůzemi

ČSSD se pokouší ještě o další 2 mimořádné schůze. Chce probrat financování hasičského sboru a projekt elektronických zdravotních knížek IZIP.

Koaliční poslanci ale zamítnou i program těchto schůzí. Podle místopředsedy poslaneckého klubu ČSSD Jeronýma Tejce by se o tématech všech čtyř schůzí ale jednat mělo. ČSSD je považuje za závažná.

„Já jsem vždy chtěl věřit tomu, že nový styl, který reprezentují TOP 09 a Věci veřejné, bude znamenat i to, že se o návrzích bude hlasovat ne podle toho, kdo je předkládá, ale o čem jsou, a také až poté, kdy jsou představeny a odůvodněny. Je evidentní, že poslanci koalice se rozhodli definitivně s touto možnou pověstí skoncovat a budou hlasovat podle toho, jak jim přikazuje jejich vedení. Mě to mrzí, protože ta témata jsou závažná," sdělil Radiožurnálu Tejc.

K projednání vládního návrhu na snížení státní podpory stavebního spoření se poslanci vrátí večer.

Obstrukce už ve sněmovně trvají několik desítek hodin.

Lucie Husárová 1, Věra Pfeifferová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme