Koaliční experti budou opět hledat shodu nad daňovou reformou

Strany vládní koalice stále nejsou jednotné v tom, jak by se měl změnit náš daňový systém. Odpoledne se proto odehraje další schůzka koaličních expertů k daňové reformě. Řešit budou například formu zdanění hazardu, rušení superhrubé mzdy nebo tolik diskutované daňové zvýhodnění stravenek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek, Ministr financí ČR | Foto: Filip Jandourek

Podle poslance ODS Michala Doktora je pro jednání ještě prostor: „Řekněme, že jsou části pozměňujících návrhů, nad nimiž se už asi umíme shodnout. Nicméně potřebujeme další prostor pro jednání. Připouštím, že se zatím bavíme spíše o příjmové straně rozpočtu příštího roku. Budeme se muset se stejným zřetelem bavit i o výdajové straně rozpočtu.“

Podle předsedy poslaneckého klubu Věcí veřejných Víta Bárty sice koaliční strany nejsou zatím v části bodů jednotné, v některých oblastech daňové reformy už ale společnou řeč našly.

„Je shoda na omezení nelegálního hazardu na internetu, je shoda na omezení hazardu vůbec v České republice, je shoda na tom, jakým způsobem zdanit hazard především v otázce takzvaných beden, které jsou sociálně-patologickým jevem. Je jednoznačná shoda na tom, že musíme škrtat na příjmové, ale i výdajové stránce s ohledem na vývoj evropské ekonomiky,“ řekl Bárta.

Zástupci vládních stran se kvůli daňové reformě sešli s ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09) naposledy minulý čtvrtek. Schůzka ale žádné závěry nepřinesla. Včera ve Dvaceti minutách Radiožurnálu poslanec Věcí veřejných Josef Novotný řekl, že polovina poslanců VV nezvedne ruku pro státní rozpočet, pokud legislativním procesem včas neprojde zdanění hazardu.

Václava Marešová, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme