Koaliční jednání nečekaně přerušeno. Do neděle

Zástupci koaličních stran přerušili večerní schůzku svolanou kvůli kauze údajné korupce ve Státním fondu životního prostředí. Politici se rozešli po dvou hodinách bez toho, aby mimořádné jednání vládních stran komentovali. Kvůli aféře rezignoval ministr životního prostředí Pavel Drobil.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podpis koaliční smlouvy mezi ODS, TOP 09 a Věcmi veřejnými

Podpis koaliční smlouvy mezi ODS, TOP 09 a Věcmi veřejnými | Foto: Tomáš Adamec

Ve Strakově akademii jednaly koaliční špičky ODS, TOP 09 a Věcí veřejných. Důvodem schůzky byl korupční skandál ve Státním fondu životního prostředí, kvůli kterému odchází z vlády ministr životního prostředí Pavel Drobil.

Přehrát

00:00 / 00:00

O jednání K9 mluvili ve Stalo se dnes poslanec za TOP 09 Petr Gazdík a reportérka Lucie Husárová

Jak přímo z místa hlásila reportérka Radiožurnálu Lucie Husárová, vzala situace na jednání nečekaný obrat. Mluvčí kabinetu Jan Osúch oznámil, že jednání K9 skončilo, ale politici se před novináři neukáží. Tisková konference byla zrušena.

Podle mluvčího jsou důvodem omezené časové možnosti některých účastníků schůzky, která byla svolána narychlo. Pokračovat v jednání se bude v neděli v 15 hodin, ale místo zatím nebylo upřesněno.

Údajné jednání premiéra s policejním prezidentem

Předseda vlády a ODS Petr Nečas se podle internetových stránek týdeníku EURO ještě před setkáním s koaličními partnery sešel s policejním prezdientem Oldřichem Martinů a ten ho měl informovat o nových, závažných informacích v kauze kolem údajné machinace se zakázkami ve Státním fondu životního prostředí.

Opoziční ČSSD kvůli tomuto podezření iniciovala v Poslanecké sněmovně hlasování o nedůvěře kabinetu Petra Nečase. Případ už podle serveru Novinky.cz začala vyšetřovat protikorupční policie na základě trestního oznámení Drobilem odvolaného šéfa Státního fondu životního prostředí Libora Michálka. Ten celou kauzu spustil svými náhravkami. Podle serveru už na policii vypovídal ministr Drobil, následovat ho má prý i premiér Nečas.

Gazdík potvrdil uvedení nových informací

Poslanec za TOP 09 Petr Gazdík ve Stalo se dnes připomněl, že účastníci jednání K9 nedeklarovali, že by v pátek měli dojít k nějakému závěru. „Jednání probíhá – z čistě technických důvodů jsme ho přerušili do neděle. Prosím, nehledejte za tím žádné fatální závěry, to jednání bylo pouze přerušeno.“

„Pan premiér Nečas nám vysvětlil svůj postoj k celé kauze, ale vzhledem k tomu, že jednání nejsou dosud uzavřena, nemohu je komentovat,“ uvedl Gazdík. Připustil, že účastníkům byly předloženy nové informace. „Jakmile v neděli dojdeme k nějakým závěrům, určitě je veřejnosti předložíme.“

Milan Kopp, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme