Koaliční návrh na prodloužení vojenských misí opozice nevítá

Vládní koalice jednala o změně pravidel schvalování vojenských misí. Chce, aby sněmovna a Senát nehlasovaly o výjezdech vojáků do zahraničí jako dosud na rok dopředu, ale na dvě léta s výhledem na další jeden rok.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští vojáci při výcviku v Afghánistánu

Čeští vojáci při výcviku v Afghánistánu | Zdroj: 601. skupina speciálních sil

Sociální demokraté navýšení kontingentu nepodporují. A výhrady mají ke koaličnímu záměru i komunisté.

„Všechny mise, které momentálně obsazuje Armáda České republiky nemají tak dlouhý výhled, jako jsou dva roky vzhledem k tomu, že Spojené státy americké samy zpochybňují význam momentálních akcí v Afghánistánu,“ říká předseda KSČM Vojtěch Filip.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda KSČM Vojtěch Filip pro Rádio Česko o prodloužení armádních misí.mp3

Ministr obrany Alexandr Vondra nedávno oznámil, že Česko plánuje posílit svůj kontingent v Afghánistánu o 200 vojáků. V příštím roce by jich tam tedy mělo sloužit 730.

Severoatlantická aliance vyzývá své členy, aby v Afghánistánu posílili hlavně školící týmy. Do Afghánistánu odjela na začátku září skupina českých vojáků, která bude od listopadu cvičit příslušníky afghánské armády.

Milada Richterová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme