Koaliční smlouvu Spolu a PirSTAN schválilo i vedení lidovců. Ve vládě má mít KDU-ČSL tři posty

Celostátní konference lidovců schválila v pátek odpoledne koaliční smlouvu a program formující se vládní koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a Pirátů a STAN. Informoval o tom předseda poslaneckého klubu strany Marek Výborný. Už ve čtvrtek dokumenty posoudily a schválily stranické orgány občanských demokratů a Starostů. V pátek odpoledne by tak měla učinit i TOP 09. Piráti budou smlouvu ratifikovat až po pondělním podpisu lídrů stran.

Praha (Aktualizováno: 18:17 5. 11. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marián Jurečka

Marián Jurečka | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Lidovci budou mít v kabinetu, který má nahradit vládu hnutí ANO a ČSSD, tři ministerstva. Získají ministerstvo práce a sociálních věcí, zemědělství a životního prostředí. Podle šéfa strany Mariana Jurečky je to dobré portfolio.

Se dvěma posty ve vládě jsem spokojená, výsledek je odpovídající velikosti klubů, říká Pekarová Adamová

Číst článek

V případě ministerstev životního prostředí a zemědělství chtějí lidovci podle Jurečky působit proti současnému „resortismu“. Ministerstvo práce a sociálních věcí má dovolit hájit zájmy těch, kteří propadají sociálním sítem.

Široké vedení KDU-ČSL v pátek také potvrdilo nominaci poslaneckého klubu pro vyslání místopředsedy Jana Bartoška do předsednictva sněmovny. Šéf poslaneckého klubu Marek Výborný uvedl, že schváleny byly i nominace do čela některých výborů. Výbor pro sociální politiku by měl vést Vít Kaňkovský, výbor pro evropské záležitosti Ondřej Benešík a komisi pro rodinu a rovné příležitosti Marie Jílková. Poslankyně Nina Nováková má mít na starosti seniory.

Už ve čtvrtek dokumenty posoudily a schválily stranické orgány občanských demokratů a Starostů. V pátek odpoledne tak učinila i TOP 09. Piráti budou smlouvu ratifikovat až po pondělním podpisu lídrů stran. Mluvčí Pirátů Karolína Sadílková uvedla, že o termínu a přesné podobě hlasování bude jasno v pondělí večer.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme