Ve Zlíně podepsalo ANO koaliční dohodu s ODS, Piráty a lidovci, primátorem nejspíš zůstane Korec

Zástupci ANO a KDU-ČSL při podpisu koaliční smlouvy ve Zlíně | Foto: Roman Verner | Zdroj: Český rozhlas

Koaliční smlouvu podepsali v pátek zástupci vítězného hnutí ANO a trojbloku ODS, lidovců a Pirátů ve Zlíně. Primátorem by měl být i nadále Jiří Korec, který byl lídrem ANO a město vedl v končícím volebním období. Čtyři subjekty již minulý týden v pondělí podepsaly dohodu o povolební spolupráci. V jednačtyřicetičlenném zastupitelstvu mají 27 mandátů. Ustavující zasedání zastupitelstva bude ve čtvrtek 20. října.

Zlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rada města bude i nadále jedenáctičlenná, ANO v ní bude mít většinu šesti hlasů. Tři zástupce bude mít ODS, po jednom lidovci a Piráti.

ANO bude mít primátora, tři náměstky, z toho dva uvolněné, a dva radní, jeden bude uvolněný a druhý neuvolněný. Za ODS budou dva uvolnění náměstci primátora a jeden neuvolněný radní. Lidovci obsadí křeslo neuvolněného náměstka, Piráti budou mít uvolněného radního.

Baťovskému řemeslu hrozí zánik. Ve Zlínském kraji se nikdo nechce vyučit obuvníkem

Číst článek

ANO bylo s ODS, lidovci a Piráty v koalici i v posledních čtyřech letech, členem koalice byli také Starostové a nezávislí (STAN). V letošních volbách však STAN získali jen tři mandáty, před čtyřmi lety jich měli devět.

Po volbách jednalo ANO a trojblok i s hnutím Zlín 21, které skončilo druhé, a se STAN, nakonec se podle Korce rozhodlo, že 27 zastupitelů je dostatečných a zvítězila varianta ANO s trojblokem.

Hnutí ANO získalo ve Zlíně 14 mandátů, což je o pět více než před čtyřmi lety. Výrazně posílila také ODS, má sedm mandátů, v minulých volbách získala tři. Lidovci s podporou TOP 09 a Piráti mají po třech mandátech. V opozici bude Hnutí Zlín 21, které získalo sedm křesel, čtyři mandáty má SPD, STAN tři.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme