Koaliční špičky jednají o situaci ve vládě

Před 18. hodinou začala koaliční schůzka špiček ODS, TOP 09 a Věcí veřejných. Důvodem schůzky je korupční skandál ve Státním fondu životního prostředí, kvůli kterému odchází z vlády ministr životního prostředí Pavel Drobil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sídlo vlády | Foto: Jan Rosenauer

Jak z místa hlásdila naše reportérka, ještě před tímto setkáním se sešly také špičky ODS a podle některých zdrojů dají se očekávat nové informace.

Přehrát

00:00 / 00:00

O jednání K9 mluvili v Ozvěnách dne reportérka Lucie Husárová a komentátor Čro Petr Nováček

Nechceme rozbíjet koalici, ale požadujeme další infomace, abychom se neopírali jen o ty z médií. Takto - v kostce řečeno - zdůvodnili zástupci nejmenší vládní strany Věci veřejné, proč se chtějí sejít se svými koaličními kolegy.

Opoziční ČSSD chce vyvolat v Poslanecké sněmovně hlasování o nedůvěře kabinetu Petra Nečase. A to kvůli podezření, které zveřejnila Mladá fronta Dnes, že ve Státním fondu životního prostředí údajně došlo k pokusu o zmanipulování veřejné zakázky.

Petr Nečas se vrátil z Bruselu odpoledne a své koaliční partnery pozval do Strakovy akademie, sídla vlády. VV chtějí ještě slyšet, co premiér o možné korupci ví, věděl, jak dlouho a jaké kroky podnikl a také vysvětlení počínání odcházejícího ministra Pavla Drobila.

O výsledcích schůzky budeme informovat.

Míra nedůvěry

Komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček v Ozvěnách dne poznamenal, že není obvyklé, aby člověk s sebou nosil skrytý nahrávací přístroj a zaznamenával si rozhovory. „To svědčí o značné míře nedůvěry, která panuje v některých státních institucích.“

„Dovedu si představit, pokud se páně Michálkovy informace zakládají na pravdě, že se sám chtěl krýt v případě, že by došlo k trestnímu stíhání,“ uvedl Nováček.

Milan Kopp, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme