Kocáb je proti rušení ministerstva pro lidská práva

Odstupující ministr pro lidská práva a menšiny Michael Kocáb je proti rušení svého úřadu. Premiér budoucí úřednické vlády Jan Fischer ale s obsazením tohoto ministerstva nepočítá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Kocáb v Krupce na Teplicku | Zdroj: ČTK

Ministr Kocáb vzhledem k narůstajícím projevům extremismu v poslední době považuje zrušení svého postu za nešťastné. "Skoro by bylo dobré, kdyby si to pan premiér ještě rozmyslel, protože ta situace skutečně vyzývá ke všemu možnému, jen ne k tomuto kroku."

Jan Fischer ale v České televizi zopakoval, že chce agendu tohoto ministerstva převést pod úřad vlády. "Bude pro ni především fungovat vládní zmocněnec, jeho jméno jsme ještě neřešili, ale to považuji za velmi významnou pozici. A i když nebude ta agenda obsazena na úrovni ministra, vůbec to neznamená, že vláda jí nebude věnovat pozornost."

Zatím poslední akce radikálů se konala dnes v Krupce na Teplicku. Do města dorazila asi stovka pravicových extrémistů, kteří se vydali na pochod městem. V tom jim chtěli zabránit místní Romové, policejní těžkooděnci ale obě skupiny k sobě nepustili. Řešit museli pouze menší potyčku, když dva Romové na radikály hodili železnou tyč a pivní půllitr. Policie oba mladíky zadržela.

Související příspěvky:
Policie: Žháři zaútočili na dům ve Vítkově třemi zápalnými předměty
Prezident otci popáleného děvčátka přerušil trest
Požár v domě romské rodiny ve Vítkově byl založen úmyslně
Odstupující vláda má v plánu zabojovat proti extremismu
Při požáru domu se těžce popálila dvouletá dívka, policie nevylučuje útok žhářů
Stovky neonacistů prošly Ústím nad Labem, asistovala jim tisícovka policistů
Neonacisté uspěli se žalobami proti zákazu pochodu Ústím nad Labem

Marika Táborská, Petr Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme