Kočí se nahrála sama a omylem, tvrdí John. Kalouskovi je z 'fízlování' špatně

Kristýna Kočí podle vedení Věcí veřejných před rokem vyjednávala s TOP 09 a ODS o puči ve své straně. Na nahrávce, kterou VV zveřejnily, mluví Kočí i o nabídce od ministra financí Miroslava Kalouska. Ten však odmítl, že se s Kočí kdy o samotě bavil a tvrdě kritizuje praktiky vzájemného nahrávání mezi politiky VV.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr financí a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek | Zdroj: ČTK

„Kalousek mi poslal částku, nebo velkou, velmi velkou nabídku. Jako opravdu hodně velkorysou, kterou já jsem teda odmítla. Ale jenom proto, že jsem si řekla, jaká je realita,“ říká na nahrávce Kočí.

Ministra financí a místopředsedu TOP 09 ale tvrzení Kristýny Kočí rozčílilo: „Pro praktiky a nahrávky Věcí veřejných mám už jen zhnusení a opovržení. K těmto slovům mohu říct, že je to nesmysl, že k žádným takovým rozhovorům nikdy nedošlo. Já jsem si navíc absolutně jist, že jsem s paní poslankyní Kočí mezi čtyřma očima nikdy nejednal, za to mi nikdy nestála.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Nahrávkám Kristýny Kočí se věnovali v Ozvěnách dne místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek a předseda VV Radek John

„Kdyby snad k takovému rozhovoru kdy došlo, tak by byl podle etického kodexu Věcí veřejných důsledně fízlovsky nahrán a už dávno zveřejněn, což se nestalo. Fízlovskými praktikami Věcí veřejných já se zabývat nechci, přiznám se, že se mi z nich zvedá žaludek,“ zlobí se místopředseda TOP 09.

Podle něj ale TOP 09 z vlády odejít nemůže, protože k současnému složení koalice není alternativa, která by dokázala stabilizovat veřejné rozpočty.

„Kdybychom takovou alternativu měli, tak nás ani nenapadne s někým takovým spolupracovat. Ale to je odpovědnost toho půl milionu voličů, kteří nám je určili jako partnery. Já jsem je nevolil!“ povzdychl si Kalousek.

VV zveřejnily nahrávku, která prý dokazuje pokus Kristýny Kočí o puč

Číst článek

Nikdo z VV ho prý neoslovil, aby se k nahrávce a k tvrzením Kristýny Kočí mohl vyjádřit. „Nechtěli vysvětlení a i kdyby s tím přišli, tak bych se jim vysmál. Je to prostě nesmysl. A vůbec, zabývat se tím je asi tak příjemné, jako se hrabat ve tři dny starém nočníku, ale VV si v tom asi libují,“ dodal ministr. Vysvětlení by prý mohl chtít jen od někoho věrohodného, ale nikdo takový podle něj ve VV není.

John: Kočí chystala puč na objednávku

Předseda Věcí veřejných Kalouskovu kritiku kvůli nahrávkám odmítá. „Nikdo z Věcí veřejných nenahrává, žádný poslanec, nikdo z členů vedení. Nahrávali jenom dva odpadlíci VV, kteří jsou vyloučeni. Všechny nahrávky jsou od těch odpadlíků,“ tvrdí John.

„Slečna Kočí, která nahrávala večírek u červeného vína, si potom zřejmě zapomněla vypnout nahrávací zařízení a nahrála sama sebe, jak vykládá svůj plán na rozbití VV a jak říká, že má nabídku jak od ODS, tak od TOP 09,“ popisuje svou verzi Radek John.

Předseda Věcí veřejných Radek John | Foto: ČTK

„Paní Kočí si možná nevšimla, že se sama nahrála a předala soudu celou nahrávku večírku u vína. Pak je chvíli ticho a potom začne tato nahrávka. Jak odešla z večírku, tak nahrála sama sebe. Je to jako v grotesce Pokropený kropič. Nám se ty praktiky taky hnusí, ve VV ale nikdo nenahrává, jen slečna Kočí a pan Škárka,“ říká šéf strany.

Podle Johna je vyloučené, že by Kočí údajný „puč“ organizovala sama: „Kočí to všechno neměla ze své hlavy, když dokázala udělat takovou věc. Ona to dělala na něčí objednávku a ona tam (v nahrávce) pojmenovává, na čí objednávku. Ona by toho sama nebyla schopna. Mimochodem nahrávala jinou nahrávku, kde pak nahrála sama sebe na toaletě.“

Hlavním důvodem, proč VV zveřejnily pětiminutový záznam právě dnes, byl prý jeho únik do médií a následně zveřejněné informace. „Abychom zabránili týdenním spekulacím, než nahrávka zazní u soudu a ten ji bude posuzovat, tak jsme vypustili celou nahrávku, aby se nespekulovalo na základě naprosto mylných článků,“ vysvětluje Radek John.

Veronika Sedláčková, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme