Voněly by tam sladké uši, místo toho páchnou výkaly. Ve Štramberku se přemnožily pouliční kočky

V centru městečka označovaného jako Moravský Betlém, kde výletníci ochutnávají štramberské uši, to nevábně páchne. Radnice se proto zapojila do takzvaného kastračního programu – toulavé kočky chce odchytávat a zdarma kastrovat.

Štramberk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

černá kočka

černá kočka | Zdroj: Profimeda

Náměstím plným turistů se z několika pekáren a cukráren line vůně sladkých štramberských uší. Do nosu ale může udeřit i nepříjemný zápach kočičích výkalů. Kočky jsou pro výletní městečko stále větším problémem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve Štramberku natáčela reportérka Andrea Brtníková

„Počet toulavých koček je už enormní a zvláště tady v centru města to nevypadá hezky, když tudy prochází denně stovky turistů a objevují se kočičí fekálie. To je problém hlavně v centru města,“ potvrzuje starostka Andrea Hlávková (SNK pro občany Štramberka).

Kočky jsou paranoidní pesimistky. Rozhodně nepatří do každé rodiny, varuje veterinářka

Číst článek

Přemnožených koček si všímá i pan Pavel, důchodce, který má dům se zahrádkou. „Je tady hodně koček, jsou všude. Já mám psa a po tom si musíte uklízet. Kočka je navolno, je to divoký tvor, tak nenaděláte nic. Rozmnožily se až poslední dobou,“ říká pan Pavel.

Město se proto zapojilo do takzvaného kastračního programu. Lidé mohou na radnici hlásit toulavé kočky a úřad zajistí kastraci. „První podněty a žádosti teprve přijímáme, rozjet by se to mělo po prázdninách,“ ujišťuje starostka.

Problémy s toulavými kočkami řeší třeba i Karviná, která veterinářům proplácí kastrace. „Vykastrováno bylo 151 koček a 70 kocourů. Většina veterinářů má finanční částku na kastrace pro letošní rok vyčerpanou,“ potvrzuje mluvčí radnice Lukáš Hudeček.

Karviná letos za kastraci koček zaplatila 240 tisíc korun.

Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme