Kocourek: Návrh na snížení platů státních zaměstnanců není definitivní

Návrh Jaromíra Drábka na snížení platů státních zaměstnanců není konečnou verzí - ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to řekl ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek (vlevo) | Foto: Tomáš Adamec

„To je návrh ministerstva práce a sociálních věcí, který teď půjde do připomínkového řízení, a podle mne z toho vzejde nějaké případně variantní řešení a vláda vybere. Umím si představit ještě jiné varianty, umím si u tarifů představit variantu, že u nižších tarifů bych škrtal méně, u vyšších škrtal více. Protože jde také o odpovědnost, kterou jednotliví zaměstnanci nesou. Takže variant je více a je ještě trochu času, jak cíle dosáhnout,“ poznamenal Kocourek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ministr Kocourek ve Dvaceti minutách Radiožurnálu

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek chce snížit platy státních zaměstnanců o 10 procent. Měnit by se měla nejen výše platu, ale i systém jeho zvyšování.

Naopak stoupnout by mělo osobní ohodnocení. Záměry ministerstva se ale nelíbí odborářům. Podle nich totiž mohou přinést mnohem výraznější pokles mezd - a to až o 43 procent.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu.

Martin Veselovský, Jakub Šídlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme