Policisté stíhají kvůli úmrtí kojence z Hořína matku dítěte a jejího přítele

Policisté stíhají matku mrtvého kojence z Hořína a jejího přítele za usmrcení z nedbalosti a šíření poplašné zprávy spáchané ve spolupachatelství. Muži hrozí trest odnětí svobody až na tři léta, ženě až šest let, neboť jako matka porušila povinnost vyplývající jí ze zákona. Informovala o tom ve středu mluvčí mělnické policie Markéta Johnová.

Hořín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté stíhají matku mrtvého kojence z Hořína a jejího přítele (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Matka dítěte loni v květnu nejprve policistům oznámila, že jí někdo zřejmě ukradl v hořínském parku kočárek se čtyřměsíčním dítětem, když při slunění usnula. Následovala rozsáhlá pátrací akce.

Tělo čtyřměsíčního kojence bylo v Labi zatížené kameny. Místo označila sama matka

Číst článek

Později matka výpověď změnila s tím, že kojenec zemřel, a popsala místo, kam tělo ukryla. Po jeho nalezení následovala pitva, která vyloučila cizí zavinění smrti dítěte.

Kojenec zemřel podle předběžných výsledků pitvy kvůli syndromu náhlého úmrtí.

Podle policie nebyla matka v době oznámení pohřešování potomka pod vlivem alkoholu nebo drog. Vyšetřování je uzavřeno, obvinění jí bylo sděleno i na základě závěrů znaleckých posudků z různých oborů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme