Protidrogová policie se zabývá nálezem kokainu na Teplicku. Případ řeší Národní protidrogová centrála

Policie v Ústeckém kraji zajistila ve čtvrtek balík s větším obsahem kokainu, podle informací Deníku.cz šlo až o 250 kilogramů. Balíčky s drogou se našly v dodávce v areálu firmy Fluorit v Sobědruhách na Teplicku, kde se zpracovávají nerostné suroviny, uvedl server. Národní protidrogová centrála bez dalších podrobností uvedla, že vyšetřuje nález většího množství kokainu v Ústeckém kraji.

Teplice Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kokain (ilustrační foto)

Kokain (ilustrační foto) | Zdroj: Národní protidrogová centrála

Mluvčí centrály Barbora Kudláčková uvedla, že policisté na místě provádějí úkony trestního řízení.

Nález zaznamenali podle Kudláčkové policisté ve čtvrtek, od krajského ředitelství si případ centrála převzala v pátek. „Nebudu specifikovat ani místo, ani konkrétní množství,“ uvedla Kudláčková. 

Budeme rádi, když dopadneme ty, kteří organizovali převzetí drogy v Evropě, říká šéf protidrogového

Číst článek

V areálu firmy podle Deníku balík vyhodnotili jako podezřelou zásilku, protože obsah neodpovídal surovinám, kterou firma zpracovává. Přivolali policii, která zalarmovala záchranný systém. Na místo vyjeli kriminalisté, hasiči i pyrotechnik. Následný chemický rozbor rychlotestem ukázal na kokain.

Pokud by v zásilce z Brazílie bylo skutečně 250 kilogramů kokainu, vyšla by jeho cena na černém trhu zhruba na čtvrt miliardy korun.

Policisté objevili 10. června v několika českých supermarketech v bednách s banány okolo 840 kilogramů kokainu, což byla podle dostupných údajů největší zadržená zásilka kokainu v Česku. Droga pocházela zřejmě z Kolumbie. Prodejcům by takové množství kokainu vydělalo na černém trhu přes dvě miliardy korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme