Hasiči zasahovali u dvou lesních požárů na Kokořínsku. V akci byl i vrtulník

Hasiči v neděli zasahovali u dvou lesních požárů na Kokořínsku. První z nich vypukl u obce Nosálov, druhý nedaleko Jestřebice. Tam hořel les na ploše přibližně 100 krát 150 metrů. Hasiči dostali oheň zhruba po hodině pod kontrolu, pomohl jim i vrtulník s vakem na vodu. Ve 20.45 o tom informovala mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Mělník Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Hasičům práci komplikuje špatně přístupný terén. Na místě je opět vrtulník se závěsnym vakem,“ informuje z místa reportérka Radiožurnálu Sabina Vosecká | Foto: Sabina Vosecká | Zdroj: Český rozhlas

Stejně jako při požáru u Nosálova, hořelo nedaleko Jestřebic v obtížně přístupném terénu. Na místo proto hasiči povolali vrtulník s bambi vakem (nádoba, která je zavěšena na laně pod vrtulníkem, pozn. red.).

Na místě byly podle mluvčí Kerekové dvě profesionální hasičské jednotky Středočeského kraje, sedm dobrovolných jednotek Středočeského kraje a tři dobrovolné jednotky z Liberce.

Už v neděli večer byl oheň u Jestřebic téměř uhašený. „Na místě probíhá dohašování, budeme předávat požářiště,“ uvedla mluvčí. Příčinu vzniku ohně a přibližnou škodu zatím hasiči neznají. „Předpokládám, že to budeme schopni určit nejdříve v pondělí dopoledne,“ dodala.

Druhý stupeň poplachu

Kvůli ohni hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Při prvním požáru platil nejvyšší stupeň poplachu, odpoledne ho ale hasiči snížili na nejnižší.

U Nosálova oheň zničil zhruba hektar porostu. Požár se ale kolem 12.50 podařilo hasičům lokalizovat a nyní již pouze dohašují poslední ohniska a chystají se na předání pozemku vlastníkovi lesa, uvedla Kereková.

Veronika Šírová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme