Hasiči zasahovali u dvou lesních požárů na Kokořínsku. V akci byl i vrtulník

Hasiči v neděli zasahovali u dvou lesních požárů na Kokořínsku. První z nich vypukl u obce Nosálov, druhý nedaleko Jestřebice. Tam hořel les na ploše přibližně 100 krát 150 metrů. Hasiči dostali oheň zhruba po hodině pod kontrolu, pomohl jim i vrtulník s vakem na vodu. Ve 20.45 o tom informovala mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Mělník Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Hasičům práci komplikuje špatně přístupný terén. Na místě je opět vrtulník se závěsnym vakem,“ informuje z místa reportérka Radiožurnálu Sabina Vosecká | Foto: Sabina Vosecká | Zdroj: Český rozhlas

Stejně jako při požáru u Nosálova, hořelo nedaleko Jestřebic v obtížně přístupném terénu. Na místo proto hasiči povolali vrtulník s bambi vakem (nádoba, která je zavěšena na laně pod vrtulníkem, pozn. red.).

Na místě byly podle mluvčí Kerekové dvě profesionální hasičské jednotky Středočeského kraje, sedm dobrovolných jednotek Středočeského kraje a tři dobrovolné jednotky z Liberce.

Už v neděli večer byl oheň u Jestřebic téměř uhašený. „Na místě probíhá dohašování, budeme předávat požářiště,“ uvedla mluvčí. Příčinu vzniku ohně a přibližnou škodu zatím hasiči neznají. „Předpokládám, že to budeme schopni určit nejdříve v pondělí dopoledne,“ dodala.

Druhý stupeň poplachu

Kvůli ohni hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Při prvním požáru platil nejvyšší stupeň poplachu, odpoledne ho ale hasiči snížili na nejnižší.

U Nosálova oheň zničil zhruba hektar porostu. Požár se ale kolem 12.50 podařilo hasičům lokalizovat a nyní již pouze dohašují poslední ohniska a chystají se na předání pozemku vlastníkovi lesa, uvedla Kereková.

Veronika Šírová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme