Kolabující dopravu v Brně pomáhají na kritických místech řídit policisté

Od pondělí pomáhají na nejkomplikovanějších křižovatkách policisté i strážníci regulovat brněnskou dopravu. V tiskové zprávě o tom informovala Zuzana Šrámková z magistrátu města. Opatření přišlo poté, kdy po uzavírce Křenové ulice začal provoz na některých místech kolabovat. Vedení města tehdy konstatovalo, že policie nevyslyšela jejich přání a nezapojila se do zlepšení situace.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Doprava na brněnských křižovatkách kolabuje | Foto: Tomáš Jelen | Zdroj: Český rozhlas

Jde o první opatření, které je výsledkem nově vzniklé pracovní skupiny, jejímž cílem je alespoň částečně Brnu pomoci od komplikované dopravní situace v době uzavírek.

Policisté se postavili na křižovatky u Zvonařky, Dornychu a Plotní a také na křižovatku Koliště s Bratislavskou ulicí. „Budou v dopravní špičce řídit dopravu, aby byl provoz plynulejší a nedocházelo k zablokování křižovatky,“ uvedla Zuzana Šrámková z tiskového oddělení magistrátu.

Dálnice z Prahy do Brna kolabovala, řidiči na hodiny uvízli v kolonách

Číst článek

Někteří řidiči v rozporu s předpisy vjíždějí do křižovatky, přestože nemohou pokračovat dále a zablokují ji, jde především o Bratislavskou ulici. Případně ignorují zákaz odbočení vlevo, což je případ křižovatky u Zvonařky.

„Velice si cením, že se nám podařilo dohodnout na společném řešení aktuální situace, kterou budeme společně řešit nad rámec zákonných povinností zúčastněných stran při projednávání a stanovování objízdných tras,“ uvedl primátor Petr Vokřál (ANO).

Podle brněnského policejního ředitele Martina Kotlana skupina vybrala nejproblematičtější místa a navrhla rychlá opatření pro zlepšení situace. Jde například o doplnění dopravního značení či změnu organizace dopravy. „Postupně je uvedeme do praxe,“ uvedl Kotlan.

Aktuálně působí problémy uzavírka části Křenové a také Valchařské ulice. Řidiči proto volí objízdné trasy, které jsou ve špičce i bez uzavírek často na hraně kapacity.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme