Kolabující dopravu v Brně pomáhají na kritických místech řídit policisté

Od pondělí pomáhají na nejkomplikovanějších křižovatkách policisté i strážníci regulovat brněnskou dopravu. V tiskové zprávě o tom informovala Zuzana Šrámková z magistrátu města. Opatření přišlo poté, kdy po uzavírce Křenové ulice začal provoz na některých místech kolabovat. Vedení města tehdy konstatovalo, že policie nevyslyšela jejich přání a nezapojila se do zlepšení situace.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Doprava na brněnských křižovatkách kolabuje

Doprava na brněnských křižovatkách kolabuje | Foto: Tomáš Jelen | Zdroj: Český rozhlas

Jde o první opatření, které je výsledkem nově vzniklé pracovní skupiny, jejímž cílem je alespoň částečně Brnu pomoci od komplikované dopravní situace v době uzavírek.

Policisté se postavili na křižovatky u Zvonařky, Dornychu a Plotní a také na křižovatku Koliště s Bratislavskou ulicí. „Budou v dopravní špičce řídit dopravu, aby byl provoz plynulejší a nedocházelo k zablokování křižovatky,“ uvedla Zuzana Šrámková z tiskového oddělení magistrátu.

Dálnice z Prahy do Brna kolabovala, řidiči na hodiny uvízli v kolonách

Číst článek

Někteří řidiči v rozporu s předpisy vjíždějí do křižovatky, přestože nemohou pokračovat dále a zablokují ji, jde především o Bratislavskou ulici. Případně ignorují zákaz odbočení vlevo, což je případ křižovatky u Zvonařky.

„Velice si cením, že se nám podařilo dohodnout na společném řešení aktuální situace, kterou budeme společně řešit nad rámec zákonných povinností zúčastněných stran při projednávání a stanovování objízdných tras,“ uvedl primátor Petr Vokřál (ANO).

Podle brněnského policejního ředitele Martina Kotlana skupina vybrala nejproblematičtější místa a navrhla rychlá opatření pro zlepšení situace. Jde například o doplnění dopravního značení či změnu organizace dopravy. „Postupně je uvedeme do praxe,“ uvedl Kotlan.

Aktuálně působí problémy uzavírka části Křenové a také Valchařské ulice. Řidiči proto volí objízdné trasy, které jsou ve špičce i bez uzavírek často na hraně kapacity.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme