Kolem demonstrace ve Frýdku-Místku zmatky

Chystanou demonstraci proti praktikám frýdecko-místecké policie provází zmatky. Po celém městě se objevily letáky s ostrou kritikou tamních policejních šéfů. Autorům protestujím proti rodinným klanům u policie se nelíbí, že mezi strážci zákona stále pracují bývalí členové komunistické státní policie. Organizace, které se na letácích objevily - jako jsou například političtí vězni - se však od demonstrace distancují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstí ve Frýdku | Foto: Frýdek-Místek

Po celém městě se objevily letáky s ostrou kritikou dosavadní praxe u frýdecko-místecké policie. Anonymním autorům se nelíbí, že u ní slouží mnoho rodinných příslušníků vysoce postavených policejních důstojníků. Podle nich mezi strážci zákona pracují i bývalí členové státní bezpečnosti.

Zástupce frýdecko-místeckého policejního ředitele Pavel Tileček to připouští. Poukazuje ale na to, že tito policisté bez potíží prošli polistopadovými prověrkami. "Pokud se týká pracovníků bývalé Státní bezpečnosti, tak někteří z nich u policie slouží a někteří tito pracovníci prošli po revoluci prověrkovými, lustračními komisemi a tyto komise doporučily, že tito pracovníci mohou u policie sloužit a tito pracovníci slouží u policie do dnešního dne."

Starostka Frýdku-Místku Milada Richterová potvrdila, že radnice dnes dostala nepodepsaný dopis, kde neznámý autor oznamuje, že demonstraci ruší. "Není to podepsané, zase je tu jen odkaz Pravý blok, Političtí vězni a Občanské sdružení za rovné pracovní příležitosti. Političtí vězni se od toho distancovali. Je to nedůvěryhodné, vpodstatě anonymní dopis. Když je to tak závažné obvinění, tak by se měl pod to někde podepsat. Není co komentovat, když nevíte, koho máte na protější straně."

Markéta Kaclová, Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme