V Kolíně hoří v areálu kovošrotu. Lidé by neměli větrat, varuje radnice

V Kolíně ve Starokolínské ulici nedaleko vlakového nádraží hoří v areálu kovošrotu. Požár zachvátil hromadu elektroodpadu, hoří na ploše zhruba 25 krát 25 metrů.

Kolín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasičské cisterny. Ilustrační snímek. | Foto: Hasičský záchranný sbor ČR

Dým z požáru je vidět do několika kilometrů. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu, nikdo se nezranil, řekl mluvčí krajských hasičů Petr Svoboda. Vedení města vyzvalo obyvatele, aby nevětrali.

Hašení požárů i zametání. Před 165 lety vznikl v Praze první profesionální hasičský sbor

Číst článek

„Zatím nemáme informace, že by lidem hrozilo nebezpečí. Vydali jsme varování, aby lidé nevětrali, především na zálabské části, na místě jsou lidé z odboru životního prostředí, hasiči, míří tam inspekce životního prostředí. Domníváme se, že k žádnému bezprostřednímu ohrožení nedojde, neměly by tam být žádné chemické látky,“ řekl starosta Kolína Vít Rakušan (Změna pro Nymburk).

Podle Svobody se požár nešíří. Jelikož ale jde o hromadu elektroodpadu, bude hasičům podle něj trvat delší dobu, než se dostanou dovnitř hromady a rozhrabou ji, aby nehořelo uvnitř.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Čtvrtý je nejzávažnější, bývá vyhlašován v případech, kdy oheň ohrožuje více než tisíc lidí, celé obce nebo plochy území nad jeden kilometr čtvereční.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme