Sportovní halu v Kolíně postaví Strabag za 97 milionů, hotová má být za rok a půl

Novou sportovní halu v Kolíně v městské části Borky postaví společnost Strabag. Ve výběrovém řízení nabídla, že objekt vybuduje za necelých 97 milionů korun. Stavět začne nejpozději na jaře, hotovo bude za 1,5 roku, řekl v pondělí starosta Kolína Michael Kašpar (STAN).

Kolín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: Filip Jandourek

V pátek město se společností podepsalo smlouvu. „Během příštích 14 dní se uskuteční koordinační schůzka za účasti městského architekta a projektantů, kde se ustanoví harmonogram prací,“ řekl Kašpar. Projektanti předpokládali, že cena haly dosáhne 100 milionů korun.

Předseda STAN Rakušan rezignoval na funkci starosty Kolína, nahradil ho Kašpar

Číst článek

Nová sportovní hala bude jednopatrová, návrh vzešel z architektonické soutěže. V hale bude k dispozici hřiště o rozměrech 40 krát 25 metrů, vhodné tak bude například na házenou nebo florbal. Kromě hřiště budou v hale také střídačky, tribuna, zázemí pro sportovce nebo klubovna. Strabag postaví také parkoviště s více než 80 místy, rozšíří příjezdovou komunikaci a zajistí vysázení zeleně.

Stavba bude rozdělena do čtyř etap. Město počítá s tím, že ve smlouvě stanoví přísné sankce, stavební firma bude případně sankcionována za zpoždění jednotlivých etap, nikoli pouze za zpoždění stavby celého díla. Přísné podmínky město stanovilo i ve výběrovém řízení. Zájemci o zakázku museli předložit konkrétní reference a zkušenosti s obdobnými stavbami obdobné velikosti.

Basketbalový Nymburk se do Prahy stěhovat nehodlá. Bude tam ale muset hrát čím dál více zápasů

Číst článek

Nová hala bude podle Kašpara nízkoenergetická, roční náklady na energie klesnou zhruba o polovinu, město by mělo za rok za energie v hale zaplatit zhruba 250.000 korun místo původně počítaných téměř 500.000 korun.

Kolín podal žádost o evropskou dotaci z operačního programu životní prostředí, získat může až 40 milionů korun. Žádost se zatím stále posuzuje.

S nápadem postavit sportovní halu pro florbal, házenou, futsal a volejbal přišli sportovci, kteří v Kolíně nemají zázemí a na domácí zápasy musejí jezdit mimo město.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme