Kolínská automobilka ztrácí zaměstnance kvůli nedostatku bytů v regionu

Slibně se rozvíjející kolínské automobilce konsorcia Toyota-Peugeot-Citroën hrozí problémy. Zaměstnanci továrnu opouštějí kvůli potížím s bydlením. Stát automobilce slíbil 850 bytů. Hotových je ale jen 175. Mnoho lidí se do Kolína za prací přistěhovalo z různých koutů republiky, slíbenou střechu nad hlavou ale nemají a začali podávat výpovědi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

automobilka TPCA v Kolíně | Foto: TPCA

O výstavbě bytů pro zaměstnance kolínské automobilky v pátek jednali zástupci města, investoři, dodavatelé a představitelé ministerstva pro místní rozvoj. Vedení automobilky, které situaci už více než rok řeší s kolínskou radnicí, považuje stávající stav za katastrofu. Město se zavázalo k výstavbě 850 bytů pro zaměstnance firmy do konce příštího roku, zástupcům TPCA se to ale zdá pozdě.

Proto se na ministerstvu pro místní rozvoj sešli zástupci Kolína a dodavatelé k jednání o novém harmonogramu výstavby bytů. Co rychlost výstavby ovlivňuje, uvedl ministr pro místní rozvoj Radko Martínek: "Záleží na technologických možnostech. Bylo přislíbeno dodavatelem, že udělá maximálně vše proto, aby jsme se přiblížili k nějakému rozumnému kompromisu. To znamená kolem poloviny příštího roku." Ministr ale dodává: "Beru ten termín, který jsem dodavateli dal, jako více než šibeniční."

Jak Českému rozhlasu řekl starosta Kolína Miroslav Kaisler, příští schůzka bude během čtrnácti dní a dodavatelé by na ní měli předložit upřesněné termíny.

V Kolíně je potřeba dostavět ještě 675 bytů. Miroslav Kaisler ale zatím nemůže pracovníkům TPCA slíbit konkrétní termín dostavby bytů. "Vedení automobilky ať si tvrdí co chce. Kolínsko z toho zatím nemá žádný zisk. Pouze investuje to, co kdysi vláda slíbila," reaguje starosta na kritiku TPCA.

Vít Dvořák, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme