Kolínská radnice chce kvůli TPCA zvýšit počet policistů ve městě

Radnice v Kolíně chce zvýšit počet policistů ve městě. Tento týden se v Kolíně naplno rozjela výroba v automobilce TPCA. Závod stále pořádá nábory zaměstnanců z celé republiky, což do města přivádí spoustu lidí. Podle vedení Kolína tak hrozí, že se ve městě zvýší kriminalita.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

automobilka TPCA v Kolíně | Foto: TPCA

Radnice se teď chce obrátit na ministerstvo vnitra či policejní prezidium právě se žádostí o zvýšení počtu republikových policistů. Oddělení hlídkové služby by uvítalo až 26 lidí navíc, aby tak mohlo pracovat celkem se čtyřiceti policisty.

O pořádek se c Kolíně vedle republikové policie stará také 30 městských strážníků. Jejich kompetence jsou ale podle místostarosty Jiřího Buřice omezené a problém je také v tom, že mimo správní obvod města, tedy i v zóně automobilky, nemohou zasahovat bez toho, aniž by si to jiná obec objednala.

V zóně o rozloze přes 300 hektarů, kde je značný majetek a silný provoz, je nepochybně nutné dohlížet na dodržování pořádku a zákonů, a to nejen prostřednictvím ochranné služby TPCA, uvedl Buřič. Okresní policejní ředitel ale v zóně velký problém neočekává, spíše v Kolíně. Posílit by se proto podle něj měla především hlídková služba ve městě.

Martin Hromádka, Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme