Kolínská radnice chce kvůli TPCA zvýšit počet policistů ve městě

Radnice v Kolíně chce zvýšit počet policistů ve městě. Tento týden se v Kolíně naplno rozjela výroba v automobilce TPCA. Závod stále pořádá nábory zaměstnanců z celé republiky, což do města přivádí spoustu lidí. Podle vedení Kolína tak hrozí, že se ve městě zvýší kriminalita.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

automobilka TPCA v Kolíně | Foto: TPCA

Radnice se teď chce obrátit na ministerstvo vnitra či policejní prezidium právě se žádostí o zvýšení počtu republikových policistů. Oddělení hlídkové služby by uvítalo až 26 lidí navíc, aby tak mohlo pracovat celkem se čtyřiceti policisty.

O pořádek se c Kolíně vedle republikové policie stará také 30 městských strážníků. Jejich kompetence jsou ale podle místostarosty Jiřího Buřice omezené a problém je také v tom, že mimo správní obvod města, tedy i v zóně automobilky, nemohou zasahovat bez toho, aniž by si to jiná obec objednala.

V zóně o rozloze přes 300 hektarů, kde je značný majetek a silný provoz, je nepochybně nutné dohlížet na dodržování pořádku a zákonů, a to nejen prostřednictvím ochranné služby TPCA, uvedl Buřič. Okresní policejní ředitel ale v zóně velký problém neočekává, spíše v Kolíně. Posílit by se proto podle něj měla především hlídková služba ve městě.

Martin Hromádka, Michal Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme