Koller bubnoval poslepu pro Světlušku, den strávil s nevidomým školákem

Tři známé osobnosti si s Nadačním fondem Českého rozhlasu a jeho projektem Světluška vyzkoušely, jaké je to poslepu bubnovat, plavat nebo zápasit v judu. Den POTMĚ strávili třeba moderátorka Lucie Výborná nebo herec Ondřej Vetchý, a poslepu si na bicí zahrál i David Koller.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sólo pro dvoje bicí v podání Davida Kollera a Ondřeje K | Foto: David Sedlecký

Nevidomý Ondřej Krejča chodí do 5. třídy základní školy v Litvínově.

Navštěvuje běžnou třídu, a aby se mohl učit spolu s kamarády, pomáhá mu počítač s digitálním čtecím zařízením a hlasovým výstupem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tři světluščí příběhy a tři osobnosti, které si vyzkoušely, jaké to je nic nevidět. S hudebníkem Davidem Kollerem a nevidomým školákem natáčela Eliška Malínská

Světluška mu přispěla na kurz, aby se počítač naučil co nejlépe využívat. Kromě toho ale Ondřej rád bubnuje a zabubnoval si i ve společnosti hudebníka Davida Kollera.

Ondřej však není jen bubeníkem – umí hrát i na akordeon a klarinet, s jehož nákupem mu pomohl právě Nadační fond Českého rozhlasu.

Všechny tři dny POTMĚ můžete vidět během benefičního koncertu Světlo pro Světlušku v sobotu 24. října od 22 hodin v Pražské křižovatce. Přenášet ho bude živě Radiožurnál a Česká televize.

 

Světlo pro Světlušku plné výjimečných vystoupení se rozsvítí už 24. října ve 22.00 v Pražské křižovatce, na ČT1 a Radiožurnálu. Než koncert začne: "Zkuste zavřít oči a změřit síly sami se sebou" Ondřej Vetchý

Posted by Světluška - Nadační fond Českého rozhlasu on 19. říjen 2015

Simona Bartošová, Eliška Malínská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme