Ukradli mu speciální kolo, lidé se mu složili na nové. ‚Mám pocit, že na něm jezdím odjakživa,‘ říká

Hendikepovaný triatlonista Zbyněk Švehla má nové kolo. To staré mu ukradli přímo z auta na parkovacím místě pro invalidy. Nový speciálně upravený závodní bajk stál 270 tisíc korun a peníze darovali lidé ve sbírce, a to za pouhé dva dny. Otec dvou dětí a nezdolný sportovec tak může zase trénovat a reprezentovat Česko na mezinárodních závodech.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odcizené speciální kolo sportovce Zbyňka Švehly

Na původním kole (na snímku) Zbyněk Švehla zdolal i sopku Mauna Kea v nadmořské výšce 4205 metrů | Zdroj: Archiv Zbyňka Švehly

Zbyněk Švehla bydlí v domě v Horních Počernicích, odkud vyráží na své tréninky. Hned za ním u cedulky „Reservé – invalida“ také parkoval v den, kdy mu kolo ukradli.

Speciální kolo hendikepovanému triatletovi ukradli zloději, 250 tisíc na nové přispěli lidé za necelý den

Číst článek

Speciálně upravený bajk je přitom zdravému člověku k ničemu. Nehodí se ani do sběru, jelikož je z karbonu.

„Kolo se teď vyváží do bytu nebo je zabezpečené v domě. Zkrátka na parkovišti už nezůstane,“ popisuje cyklista. „Nechci, aby se to opakovalo,“ dodává.

„Na lepší se asi vždycky zvyká dobře. Při prvním vyjetí jsem tam ale musel pár věcí poštelovat. Chvilku se v tom hledáte, protože ta poloha těla i úhel klik, za které se zabírá, jsou trochu jiné,“ říká o novém kolu cyklista, který na tom původním vyjel i sopku Mauna Kea v nadmořské výšce 4205 metrů.

„Teď jsem na tom byl už čtyřikrát venku a už mám pocit, že je to kolo, na kterém jezdím odjakživa,“ vypráví.

Nový stroj, který je italské výroby, získal díky sbírce za pouhé dva dny. „Překvapilo mě to, i ne,“ přiznává s úsměvem manželka Joanna. „Už jsem viděla různé sbírky, lidé jsou štědří. Úplně mě to tedy vlastně neudivilo, i když dva dny je rychlá doba,“ doplňuje.

„To kolo jede výborně,“ uzavírá Švehla. A mělo by, závodník na něm totiž pojede i důležitý triatlonový závod, což je kvalifikace na mistrovství světa, které se koná tento rok.

Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme