Na dálnici D2 stojí před hraničním přechodem na Slovensko kolona kamionů, táhne se 10 kilometrů

Na dálnici D2 byla na přechodu Lanžhot směrem na Slovensko ve čtvrtek po ránu stále zhruba desetikilometrová kolona kamionů. Vyplývá to z webu Dopravniinfo.cz. Problém je už na hranicích Slovenska s Maďarskem, které také zavedlo na hranicích přísná opatření kvůli šíření koronaviru. V úterý a ve středu kolona odpoledne měřila kolem třiceti kilometrů, slovenská strana kamiony pouštěla ve vlnách.

Lanžhot (Břeclavsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolona na dálnici D2 směrem na hraniční přechod na Slovensko. | Zdroj: ČTK

Kolona na D2 dosahovala v úterý i ve středu zhruba k Rakvicím. Ve čtrvtek před 8.00 stála kolona zhruba ke sjezdu na Břeclav. Přes Lanžhot se vzhledem ke komplikované dopravní situaci na slovenské dálnici v úterý odpoledne dostalo ve vlnách zhruba vždy 100 kamionů, přechod byl jinak uzavřený. Ve středu byl přechod otevřený až k večeru, následně se opět zavíral. Ředitelství silnic a dálnic ve středu řidičům rozváželo pitnou vodu.

„Řidiče kamionů vyzýváme, ať neblokují levý jízdní pruh. Řidičům osobních aut doporučujeme na D2 ve směru na Slovensko nevjíždět a využít alternativní trasy, například II/425,“ uvedla policie na svém webu. Informační tabule na dálnici na 43. kilometru řidiče upozorňovala na dopravní kolaps.

O půlnoci z neděle na pondělí začal platit zákaz cestování českých občanů kamkoli do zahraničí. Cizinci naopak nesmí do České republiky. Pro přepravu zboží zůstaly hranice otevřené. Z vydaných restrikcí existují výjimky, například pro lidi jezdící přes hranice za prací.

Přechod do Polska průjezdný

Provoz na hraničním přechodu do Polska v Náchodě byl ve čtvrtek ráno plynulý a bez kolon kamionů. Kolona nákladních aut, která ještě ve středu večer stála mezi Náchodem a Českou Skalicí, se v noci rozjela, řekla mluvčí policie Iva Kormošová.

Doprava na hraničních přechodech do Polska kolabuje. Dálnice D1 je uzavřená kvůli nehodě

Číst článek

Kolony se před přechodem Náchod tvořily od pondělního rána, kdy Poláci na přechodu zahájili kvůli pandemii COVID-19 důkladné kontroly lidí vstupujících do země. Ve středu ráno konec kolony dosahoval až na dálnici D11 u 50 kilometrů vzdáleného Hradce Králové. Následně Poláci výrazně zrychlili odbavování kamionů a kolona se začala zmenšovat.

Přechod Náchod - Kudowa Slone je jediným přechodem v Královéhradeckém kraji, který odbavuje kamiony. Ve čtvrtek byl otevřen ještě hraniční přechod Královec - Lubawka, který však mohou využívat jen vozidla s hmotností do devíti tun. Ostatní hraniční přechody v kraji jsou uzavřené.

O půlnoci z neděle na pondělí začal platit zákaz cestování českých občanů kamkoli do zahraničí. Cizinci naopak nesmí do České republiky. Také Polsko zakázalo vstup cizinců do země. Pro vydané restrikce existují výjimky, například pro pendlery, tedy lidí jezdící přes hranice za prací.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme