Na D46 se srazila tři nákladní auta. Dálnice je průjezdná pouze jedním pruhem

Kvůli nehodě tří nákladních vozidel a jednoho osobního auta u Olšan na Prostějovsku byla zcela uzavřená dálnice D46 ve směru z Olomouce na Prostějov. Jedna osoba byla lehce zraněna. Uzavření dálnice odhaduje policie na několik hodin, v místě se vytvořila dlouhá kolona, řekl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Kolem půl dvanácté se podařilo zprůjezdnit jeden pruh.

Olomouc (Aktualizováno: 11:50 13. 5. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnici D46 uzavřela v pondělí nehoda tří nákladních aut. (ilustrační foto) | Foto: Lakky | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY 4.0,©

Nehoda se stala na hranici Olomoucka a Prostějovska kolem 08.15. Řidiči museli od Olomouce sjet na 37. kilometru na Hněvotín a pokračovat přes obce Nedvězí a Bystročice. Zpět na dálnici mohou najet na 33. kilometru na exitu Olšany u Prostějova. 

Po jedenácté hodině dopoledne se podařilo zprovoznit leý jízdní pruh. „Na místě nehody se budou ještě odstraňovat následky, v tuto chvíli je to však s opatrností průjezdné. Na místě jsou stále velké kolony,“ uvedl mluvčí policie.

Ranní nehodu na D4 způsobil mladý řidič, ujížděl před policií. Provoz na Prahu se na hodinu zastavil

Číst článek

Před místem nehody se na dálnici D35 od Ostravy ve směru jízdy na Brno vytvořila zhruba 7,5kilometrová kolona vozidel. Na místě podle mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka zasahovaly tři jednotky hasičů. Asistovaly zdravotníkům a poté provedli na všech vozidlech nutná bezpečnostní a protipožární opatření. „Z vozidel došlo k úniku provozních kapalin, jednotky provedly zasypání sorbentem a následné částečné odstranění z vozovky,“ informoval Hošák.

Nehodu nejvíce odneslo v pořadí první a především druhé nákladní vozidlo, které je podle fotografií z místa nehody zdemolováno. Do těchto nákladních aut zezadu narazil třetí kamion převážející dřevo. Podle dosavadních informací se jeden z řidičů nákladního vozidla plně nevěnoval řízení. „Usnul a narazil do kolony stojících vozidel, což vyvolalo další reakci,“ doplnil Hejtman. Podle informací šlo o tři polské řidiče nákladních aut.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme