Střediska v Krkonoších opouští jednodenní lyžaři. Dopravní situace se podle policie uklidňuje

Doprava do hlavních středisek středních a východních Krkonoš Špindlerova Mlýna a Pece pod Sněžkou v neděli kolem poledne zkolabovala. Silnice zaplnila auta turistů, kteří přijeli do hor strávit konec roku a oslavit příchod roku nového. Policie příjezdové silnice do středisek na čas uzavřela. Situace se začala zklidňovat před 16.00, řekla mluvčí policie Magdaléna Vlčková.

Krkonoše (Aktualizováno: 16:29 29. 12. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sníh na vozovce (ilustrační foto) | Foto: Kai Pfaffenbach | Zdroj: Reuters

Turisté a návštěvníci hor během dopoledne ve Špindlerově Mlýně a v Peci pod Sněžkou zaplnili všechna parkoviště.

Dopravu na příjezdu a ve střediscích regulovaly posílené policejní hlídky. „Dopravní situaci budou v obou střediscích policisté i nadále monitorovat,“ řekla Vlčková.

Situace se odpoledne zlepšila i díky tomu, že střediska začali opouštět jednodenní lyžaři.

Zimní střediska jsou nejvíce naplněná turisty právě na přelomu starého a nového roku. Pro hoteliéry jde o vrchol sezony. Špindlerův Mlýn a Pec pod Sněžkou nabízejí, spolu s areálem na Černé hoře, momentálně nejlepší podmínky k lyžování v Krkonoších.

Situace se na příjezdových cestách do obou středisek začíná zklidňovat, policisté v odpoledních hodinách dohlížejí na plynulost a bezpečnost dopravy odjíždějících řidičů. Dopravní situaci budou v obou střediscích policisté i nadále monitorovat.

15:41 – 29. 12. 2019

1 11

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme