Na Olomoucku se převrátil kombajn. Hasiči poslali pro velký jeřáb, aby ho dostal zpět na silnici

V pátek okolo šesté hodiny večer havaroval u Moravského Berouna kombajn poté, co se na úzké silnici vyhýbal s kamionem. Do vyprošťování převráceného zemědělského stroje se zapojilo zasahovalo několik jednotek hasičů a trvalo až do sobotního poledne. Řidiče kombajn ošetřili záchranáři.

Foto Moravský Beroun (Olomoucko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Při míjení kamionu s kombajnem se uvolnila krajnice a stroj se sesunul a převrátil na střechu,“ popsala příčinu nehody mluvčí policie Miluše Zajícová pro server iROZHLAS.cz. Vyšetřování dále pokračuje.

K ohlášenému incidentu hasiči v pátek večer vyslali profesionální i dobrovolnickou jednotku. Vzhledem k blízkosti vodního toku, který je zdrojem pitné vody pro občany nedalekého města, vyžadovalo vyprošťování náročný postup, aby se předešlo úniku provozních kapalin z kombajnu.

Hasiči se nakonec rozhodli počkat do soboty kvůli lepším světelným podmínkám. Tehdy na  pomoc s vyproštěním a následnou přípravou k transportu přijel i jejich kolegové ze specializovaného útvaru v Hlučíně. Převrácený stroj dostali na komunikaci až s pomocí jeřábu kolem sobotního poledne.

„Majitel kombajnu vyčíslil škodu nehody na osm milionu korun,“ uvedl mluvčí olomouckých hasičů Zdeněk Hošák.

jak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme