Stát podpoří podnikatele zasažené koronavirovou krizí. Přispěje jim na nájmy až 50 procenty

Stát přispěje na nájem podnikatelům zasažených koronavirovou krizí 50 procent v případě, že ho majitel o 30 procent sníží a nájemce doplatí pětinu. Podpora do maximální výše deset milionů korun se bude vztahovat na duben, květen a červen. Program COVID nájemné schválila v pondělí vláda, uvedla Česká televize.

Tento článek je více než rok starý.

Praha (Aktualizováno: 17:34 18. 5. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nařízení o uzavření platí pro restaurace i kavárny. Vláda chce zabránit dalšímu shlukování lidí

Podporu budou moci čerpat i ti podnikatelé, kteří fungovali v omezeném provozu (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Program má pomoci podnikatelům, kteří museli kvůli opatřením vlády proti šíření koronaviru zavřít své provozy. Nájemní smlouvy na tyto prostory musely být uzavřené před 12. březnem, kdy byl vyhlášen nouzový stav. Podporu budou moci čerpat i ti podnikatelé, kteří fungovali v omezeném provozu, prodávali přes výdejní okénka, rozvoz nebo e-shop. Na výdaje za nájem nemohou živnostníci a firmy čerpat jinou podporu.

U žádosti o dotaci budou muset podnikatelé podle vládních materiálů předložit doklad o uhrazeném nájmu za leden a únor, případně předchozí měsíce, doklad potvrzující zaplacení poloviny nájemného a doklad o úhradě DPH ze 70 procent nájemného za období od 1. dubna do dne podání žádosti o poskytnutí podpory.

Vláda schválila program na podporu firem COVID III. Banka by měla ručit za úvěry až 495 miliard

Číst článek

Vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) dříve uvedl, že zájem o dotaci by mohlo mít 150 000 až 200 000 podnikatelů. Ze státního rozpočtu se na tuto úlevu podle něj vydá do pěti miliard korun.

Havlíček už měl dříve vyjednánu podporu, kdy by se stát na nájmu podílel z jedné třetiny. V takovém případě by za opatření stát zaplatil zhruba tři miliardy korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme