Komisaři finišují se sčítáním volebních hlasů

Do Českého statistického úřadu stále prodí data z komunálních voleb ale i z prvního kola voleb do třetiny horní komory parlamentu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tiskové středisko ODS během sčítání průběžných volebních výsledků | Foto: Tomáš Adamec

Statistici zřejmě dokončí práci až v nočních hodinách. Průběžné výsledky senátních voleb můžete sledovat zde a průběžné výsledky komunálních voleb zde.

Druhé kolo senátorských voleb bude asi ve všech obvodech

Nikdo tentokrát velmi pravděpodobně nezíská senátorské křeslo v prvním kole voleb. Do druhého postupuje nejvíc kandidátů nominovaných ČSSD - 22. Nejčastěji budou soupeřit s ODS. Kandidátů nominovaných občanskými demokraty podle částečných výsledků postupuje dál 18.

ČTĚTE TAKÉ Online zpravodajství

Víc jak 90 procent okrsků je už sečteno například v Mostě, kde s přehledem zvítězila Alena Dernerová za Severočeši.cz a ve druhém kole se utká se Zdeňkem Brabcem kandidujícím za čssd.

V obvodě Plzeň jih je to naopak těsné Dagmar Terelmešová za ČSSD i Jiří Šneberger z ODS, který mandát obhajuje dostali téměř shodné procento hlasů. Stejně hlasů dostali i v Jičíně současný senátor Jiří Liška z ODS a kandidát ČSSD Josef Táborský - mezi nimi se tedy rozhodne až za týden.

V Táboře do druhého kola postupuje z 1. místa také současný senátor Pavel Eybert z ODS a čeká ho souboj s Janem Mládkem z ČSSD.

S přehledem zvítězil v Kutné Hoře Jaromír Strnad z ČSSD, který se utká s kandidátem TOP 09 Zdeňkem Nováčkem - tam naopak neuspěla žádná z žen ani Lucie Talmanová za ODS ani Michaela Šojdrová z KDU-ČSL.

Naopak jasné vítězství zaznamenal v Jihlavě Miloš Vystrčil z ODS a ve druhém kole ho čeká souboj s Vratislavem Výborným z ČSSD. Zajímavé to bude ještě v Olomouci, kde vítězí Martin Tesařík z ČSSD o druhé postupové místo se ale přetahují Jan Hálek z ODS a Jiří Klein kandidující za TOP 09.

Také v Bruntále je jasné, že postupuje za ČSSD Jaroslav Palas - kdo bude ale jeho soupeřem se rozhodne mezi Vítězslavem maláčem za KDU-ČSL a Pavlem Bačgoňem za KSČM.

Jasno je naopak v Kroměříži - po sečtení téměř všech okrsků postupují Miloš Malý za ČSSD a Zdeněk Hanzlík za ODS.

V komunálních volbách už známe vítěze i z několika krajských měst

V Olomouci vyhrála ČSSD, v Teplicích zase ODS, stejně jako třeba v okresním Jablonci nad Nisou.

A i když zbývá dopočítat jen několik málo hlasů, tak jasno je i v Havířově, Karviné a Frýdku-Místku - všude vyhrála ČSSD. V Karviné je dokonce možné, že získá nadpoloviční většinu v zastupitelstvu.

Jasno je i ve středočeském Kladně, kde zřejmě vyhraje ODS - oproti současnosti ale nebude mít nadpoloviční většinu v zastupitelstvu.

Hlavní město sečetlo už tři čtvrtiny hlasů. Stále vede TOP 09 s téměř 30 procenty, druhá ODS má 23. Koalice strany zelených a evropských demokratů s šesti a Věci veřejné s 5 procenty se stále pohybují na hranici vstupu do zastupitelstva.

V našem druhém největším městě Brně je sečteno 65 procent hlasů. Stále vede ČSSD s 31, následuje ODS s 22 procenty.

Milan Kopp, Lenka Šumová, Lucie Maňourová, Petr Sehnoutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme