Komise k Unipetrolu zřejmě zveřejní, koho si pozve k výslechu

Sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci chemického průmyslu má dnes projednávat další postup ve vyšetřování a vybrat poradenskou advokátní firmu, která by poslancům pomáhala analyzovat projednávané materiály. Další předpokládané body programu upřesnil Radiožurnálu předseda komise , poslanec KSČM Pavel Hojda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čerpací stanice Orlen | Foto: Pavel Novák

"Pak by měli být informace vyšetřovatelů komise o postupu a přípravě projednání a současně bychom se měli dohodnout, koho z prvních pozveme a v jakých termínech na jednání vyšetřovací komise."

O informace žádají poslanci i veřejnost. Zajímá je, jakou roli sehráli v privatizaci soukromé firmy, podnikatel Tomáš Pitr, polský lobbista Jacek Spyra a bývalý šéf kabinetu premiéra Zdeněk Doležel.

Komisi se dosud přihlásili dva čeští občané, kteří žijí v zahraničí. Jeden jim poskytl jen obecně známé informace a druhý jim má písemně sdělit o čem konkrétně by mohl svědčit.

Ve vyšetřování mají poslancům pomáhat dva kriminalisté, které pro tento úkol uvolnilo ministerstvo vnitra.

Milan Kopp, Milada Richterová, Lucie Weissová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme