Komise posuzuje první kandidáty na policejního prezidenta

Na ministerstvu vnitra se poprvé sešla komise, která má vybrat nového policejního prezidenta. Její členové posuzují pouze dva kandidáty, kteří mají podle takzvaného služebního zákona přednostní právo na obsazení funkce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie České republiky (ilustr. foto) | Foto: Radana Schaeferová

Konkrétně jde o náměstka ministra vnitra Viktora Čecha a náměstka policejního prezidenta Ivana Bílka. Pokud komise jednoho z nich vybere, bude pak záležet na tom, jak se k jejímu rozhodnutí postaví premiér Petr Nečas. Druhou variantou je, že komise nevybere ani jednoho kandidáta a nový šéf policie by pak vzešel z výběrového řízení.

Přehrát

00:00 / 00:00

V sídle úřadu je i reportérka Radiožurnálu Martina Spěváčková

Komise celé dopoledne posuzovala výsledky psychologických a jazykových testů a pak zahájila pohovory s jednotlivými kandidáty. V komisi nejsou sociální demokraté, kteří o své případné účasti rozhodnou až na odpoledním jednání poslaneckého klubu ČSSD.

Ministr vnitra Radek John dnes znovu zopakoval, že výběr policejního prezidenta probíhá v souladu se zákonem. ODS tvrdí opak a odmítá proto účast v komisi. Poslanci občanských demokratů budou prosazovat, aby o výběrovém řízení na policejního prezidenta jednal zítra sněmovní branný a bezpečnostní výbor.

Igor Maňour, Martina Spěváčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme