Komisi pro kontrolu GIBS chtějí vést Zahradníková, Ferjenčík a Ondráček

O post šéfa sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů budou bojovat tři kandidáti. Vést ji chtějí Zuzana Majerová Zahradníková (ODS), Mikuláš Ferjenčík (Piráti) a Zdeněk Ondráček (KSČM). Informoval o tom předseda volební komise Martin Kolovratník z ANO.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidáti do čela sněmovní komise pro kontrolu GIBS zleva: Mikuláš Ferjenčík, Zuzana Majerová Zahradníková a Zdeněk Ondráček

Kandidáti do čela sněmovní komise pro kontrolu GIBS zleva: Mikuláš Ferjenčík, Zuzana Majerová Zahradníková a Zdeněk Ondráček | Foto: Michaela Danelová, Český rozhlas/Poslanecká sněmovna | Zdroj: iROZHLAS.cz

Poslanecké kluby mohly navrhovat kandidáty do středečního večera. Tajná volba by se měla uskutečnit podle schváleného programu schůze v pátek ráno, uvedl předseda volební komise Martin Kolovratník.

Komunista Ondráček znovu neuspěl. Poslanci ho nezvolili šéfem komise pro kontrolu GIBS

Číst článek

Poslanec Pirátů Mikuláš Ferjenčík ve středu vystřídal v komisi předsedu pirátské strany Ivana Bartoše. Piráti ho proto mohli do volby nominovat.

KSČM trvá na svém kandidátovi Zdeňku Ondráčkovi. Sněmovna ho přitom v prosinci ani v lednu předsedou komise nezvolila. Tehdy byl jediným kandidátem.

Některým poslancům vadilo jeho působení za minulého režimu, kdy jako člen pohotovostního pluku zasahoval na protirežimních demonstracích.

Inspekce bezpečnostních sborů nyní budí pozornost v souvislosti s informací, že premiér v demisi a šéf ANO Andrej Babiš vyzval v únoru dvakrát jejího ředitele Michala Murína, aby se vzdal funkce.

Babiš uvedl, že v něho nemá důvěru a pochybuje o jeho morální a profesionální integritě. Murín rezignovat nehodlá. Babiš kvůli záležitosti svolá Bezpečnostní radu státu a v půli března ji chce vysvětlovat poslancům z bezpečnostního výboru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme