Komora chce zlepšit pověst exekutorů, zřídí internetovou poradnu

Nové vedení Exekutorské komory, které si dnes exekutoři zvolili na sněmu v Brně, chce zřídit internetovou poradnu pro veřejnost. Tam by se lidé dozvěděli, jaká jsou jejich práva v exekučním řízení, co zákon ukládá exekutorům i kde je možné si na ně stěžovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Exekutorská komora, exekuce (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Neblahá situace ohledně pověsti exekutorů je do značné míry způsobena neinformovaností veřejnosti o tom, co vlastně exekutor může a musí," vysvětlil nový prezident Exekutorské komory Jiří Prošek.

„Chceme zavést bezplatné internetové poradny tak, aby se lidé mohli zeptat ohledně exekučního řízení, jaká jsou jejich práva a podobně,“ dodal.

Prošek ale trvá na tom, že si exekutoři v drtivé většině špatnou pověst nezaslouží. „Většina kolegů se chová korektně, dodržuje zákon. I kárné žaloby většinou bývají kvůli pochybením typu nedodržení lhůty. Spíše pochybení z nedbalosti, než že by to byl úmysl. Vyslovené excesy jsou spíše v menšině,“ tvrdí.

Zuzana Kopuletá, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme