Kompenzační bonus pro podnikatele se bude vyplácet i v květnu. Žádost lze podat od příštího týdne

Kompenzační bonus až 1000 korun denně pro podnikatele, společníky malých firem nebo pracovníky na dohodu zasažené vládními omezeními a dopady pandemie se bude vyplácet i za květen. Na návrh ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) to ve čtvrtek schválila vláda. Schillerová na twitteru uvedla, že finanční zprávě nic nebrání začít zkraje příštího týdne přijímat žádosti.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podnikatelé mají nárok až na 1000 korun denně (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Kompenzační bonus vyplácí finanční správa na základě zákona, který zvýšil příspěvek z 500 na 1000 korun denně pro podnikatele nebo společníky malých firem. Pracovníkům na dohodu zůstává příspěvek 500 Kč denně. Bonus již není navázaný na nouzový stav a podpora je zaměřená na firmy a podnikatele, u kterých klesly v rozhodném období tržby o 50 a více procent.

V současnosti finanční správa přijímá žádosti za březen a duben. V pondělí byl poslední termín pro podání žádosti týkající se příspěvku za únor. „Na vládě jsme právě schválili prodloužení kompenzačního bonusu na květen. Nic už tak nebrání finanční správě zkraje příštího týdne přijímat žádosti. To znamená dalších až 31 000 korun pro zasažené podnikatele a dohodáře,“ uvedla Schillerová.

Pro prodloužení bonusu již není nutné proti minulosti přijímat novelu zákona, vláda tak může učinit jen svým nařízením. Do pondělí finanční správa vyplatila u nového kompenzačního bonusu pro podnikatele, společníky malých firem nebo pracovníky na dohodu 328 347 žádostí za osm miliard korun.

Vláda právě schválila prodloužení kompenzačního bonusu na květen. To znamená dalších až 31 tis. Kč pro zasažené podnikatele a dohodáře 👍@Finanční správa ČR začne přijímat žádosti hned zkraje příštího týdne. Nenecháme vás v tom!

12:54 – 06. 05. 2021

1 35

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme