Komplikace v pražské dopravě. Mezi Florencí a Pražského povstání nepojede 10 dní metro

Cestování hromadnou dopravou po Praze je od soboty složitější. Na lince metra C nejezdí vlaky mezi Florencí a Pražským povstáním. Dělníci budou totiž na lince měnit až do 9. července pražce. Dopravní podnik také opravuje od soboty tramvajové trati na Žižkově, na Letné a v Kobylisích.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražské metro (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Metro mezi stanicemi Florenc a Pražského povstání na lince C nahradily autobusy XC. Mezi stanicemi Florenc a Pražského povstání budou proto informátoři, kteří budou lidem radit, jak se dostanou, kam potřebují. U zastávek budou taky informační tabule a cestující varuje také nepřetržité hlášení rozhlasu v českém a anglickém jazyce. Metro na lince C začne zase jezdit bez omezení 10. července.

Naopak obnoven byl provoz na tramvajové trati linek číslo 5, 9, 15 a 26 od Hlavního nádraží do Seifertovy a Olšanské ulice, kde kvůli opravě kolejí jezdila v minulých dnech náhradní autobusová doprava.

Výluka pražského metra linky C mezi stanicemi Florenc a Pražského povstání | Foto: Dopravní podnik hlavního města Prahy

Prahu o prázdninách čekají i další omezení hromadné dopravy. Od 11. července bude na pět měsíců uzavřeno nástupiště stanice linky A Muzeum ve směru Depo Hostivař, lidé tak nebudou moci v tomto směru do vlaků metra nastoupit. Nástupiště v opačném směru začne podnik opravovat po Vánocích.

V srpnu bude kvůli výměně eskalátorů uzavřen vstup do stanice metra B Anděl ve směru k Andělu. Omezení potrvá zhruba do dubna 2018. V srpnu by naopak měla být po kompletní rekonstrukci opět otevřena stanice metra B Jinonice.

V sobotu také začínají opravy některých tramvajových tratí, například mezi Morání a Albertovem, Hradčanskou a Strossmayerovým náměstím, v úseku Březiněveská - Vozovna Kobylisy nebo v okolí Ohrady.

Od 10. července do 1. srpna bude přerušen provoz tramvají v okolí Palmovky, konkrétně v Zenklově ulici mezi křižovatkami s ulicemi Sokolovská a Na Žertvách. Celý srpen bude dopravní podnik opravovat trať mezi zastávkami Strossmayerovo náměstí - Vltavská a v srpnu začne rovněž rekonstrukce trati z Albertova do zastávky Otakarova, která potrvá až do 9. prosince.

Pavla Firbacherová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme