‚Nic jsem nepodepisovala.‘ Na kandidátce hnutí Čisté Ústí jsou zřejmě lidé, kteří o kandidatuře nevěděli

Na kandidátce hnutí Čisté Ústí jsou zřejmě lidé, kteří o kandidatuře nevěděli. Tvrdí to například Nikola Kdolská. Její jméno je na kandidátce hnutí pro obvod Neštěmice a také do zastupitelstva města. Informaci zveřejnila na facebooku, když jí přátelé poslali fotografii volebního lístku. Českému rozhlasu Sever potvrdila, že skutečně nic nepodepisovala.

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česko na podzim čekají komunální volby

Komunální volby (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Nikola Kdolská řekla, že přes rok žije v zahraničí. „Mám trvalé bydliště v Neštěmicích. Jméno sedí, věk sedí, bydliště sedí. Studentka teda nejsem, ale rozhodně jsem jediná Nikola Kdolská v Neštěmicích a rozhodně jsem nic nepodepisovala, nikdo se mě na nic neptal, nikdo mi kvůli něčemu nevolal. Na kandidátce je i moje babička. Taky o tom nevěděla,“ řekla Českému rozhlasu Sever.

Lídr hnutí a předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti Tomáš Vandas takovou praxi odmítá. „Na našich kandidátkách jsou zcela určitě lidé, kteří prošli standardní cestou. Byli osloveni, museli souhlasit s kandidaturou a museli ji podepsat. Takže určitě to není o tom, že bychom dávali lidi na kandidátku bez jejich vědomí. Nechápu, co je zatím,“ tvrdí Vandas.

Volební zmocněnec Jaroslav Andres doplnil, že Nikolu Kdolskou osobně nezná - za hnutí ale v centrálním obvodu kandiduje její matka. Server Blesk.cz informuje o dalších lidech, kteří se na kandidátkách Čistého Ústí objevili bez jejich vědomí.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme