Pražskou ODS povede do komunálních voleb exprimátor Bohuslav Svoboda

Lídrem pražské kandidátky ODS v podzimních komunálních volbách bude bývalý pražský primátor Bohuslav Svoboda. Na první místo ho vybrali delegáti čtvrtečního sněmu pražské ODS. Dvojkou na kandidátce bude první místopředsedkyně strany Alexandra Udženija, na třetím místě je předseda pražské ODS Tomáš Portlík.

Praha (Aktualizováno: 21:15 7. 6. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohuslav Svoboda a Alexandra Udženija.

Bohuslav Svoboda a Alexandra Udženija. | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

Čtyřiasedmdesátiletý gynekolog a porodník Svoboda byl pražským primátorem od listopadu 2010 do května 2013. Od října 2013 je poslancem a působí mimo jiné ve výboru pro zdravotnictví.

Komunální volby přehledně: ovládne krajská města opět hnutí ANO?

Číst článek

Sněmovna ho letos v lednu odmítla vydat k trestnímu stíhání v kauze opencard.

Policie vinila Svobodu spolu s dalšími pražskými radními z porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže kvůli jedné zakázce související s kartou opencard.

„Já osobně jsem přesvědčena, že Praha dnes potřebuje ve svém čele pořádného chlapa a tady ho máme,“ komentovala Udženija před novináři Svobodovo zvolení.

Svoboda za největší současný problém Prahy označil dopravu. „Praha nebude velkoměstem, když se nestane městem průjezdným a schopným absorbovat lidi, kteří v něm pracují,“ řekl na dotaz novinářů. Ujistil také, že ODS nebude spolupracovat s komunisty.

Rozdávání novin i virální videa. Piráti v předvolební kampani sází také na spolutvůrce eReceptu Hřiba

Číst článek

Udženija působí jako místostarostka v Praze 2. Na starosti má sociální věci a zdravotnictví. První místopředsedkyní strany je od roku 2016. Byla také pražskou radní pro majetek a podporu podnikání. „My nemáme z nikoho obavu, my jsme sebevědomá pravicová strana,“ odpověděla na dotaz, koho považuje za největšího konkurenta.

Kdo dál?

U sociálních demokratů je zatím jediným kandidátem na lídra pražské kandidátky náměstek ministryně obrany Jakub Landovský. U Pirátů bude lídrem Zdeněk Hřib.

Lídrem hnutí ANO bude poslanec Patrik Nacher, nynější primátorka Adriana Krnáčová svůj post obhajovat nebude.

Lídry společné kandidátky TOP 09 a STAN budou předseda TOP 09 Jiří Pospíšil a právnička Hana Marvanová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme